E.ON Férfibajnokság, A-csoport: veretlenül alapszakasz-győztes a Ferencváros

2019. február 21. 20:15

Csúcsmeccsel vette kezdetét csütörtökön este az E.ON Férfibajnokság alapszakaszának tizennegyedik, s egyben utolsó fordulója. Varga Zsolt tanítványai egy kiélezett és fordulatos mérkőzésen győzték le Egerben a házigazda hevesieket 9-5 arányban.

Villámgyors gólváltás nyitotta a rangadót: a Ferencváros rögtön az első támadás végén megszerezte a vezetést, Vámos Márton helyezett a rövidbe, majd azonnal érkezett a válasz a túloldalon, Angelos Vlachopoulos értékesítette a házigazdák javára megítélt emberelőnyt. A gólpárbaj után az Eger percei következtek, előbb Strahinja Rasovics juttatta előnyhöz a vendéglátókat, majd a tengerentúlról hazatérő Valics Bence hárított óriási ziccert - Aaron Younger próbálkozott fórból. Ha egyszer egy üzlet beindul... a hevesiek saját nevelésű fiatalja, Kürti Dominik vette be a ferencvárosi kaput, s bár lövése először a kapufán csattant, a labda mégis a gólvonal mögött kötött ki. No, nem maradt adós bravúros védéssel Gárdonyi András sem, a zöld-fehérek egyese Nikola Murisics lövését védte a hajrában, majd indította Varga Dénest, aki meg sem állt az egri kapuig, 3-2.

MVLSZ_Eger_FTC_ffi_OB1_20190221_MaD_006.jpg Kis szünet után magasabb fokozatra kapcsoltak Varga Zsolt tanítványai, Dumi pedig a második játékrészt úgy folytatta, ahogy az első felvonás végén abbahagyta: fórgóljával döntetlenre módosult az állás. Sőt, hamarosan a vezetést is magukhoz ragadták a vendég fővárosiak, Nikola Jaksics harcolt ki egy kiállítást, Slobodan Nikics pedig megtorolta a szabálytalanságot, és gólra váltotta az emberelőnyös helyzetet, 3-4.

A küzdelem a térfélcserét követően sem hagyott alább. Aaron Younger akciógóljának ezúttal nem állta útját sem védő, sem kapus, így a mérkőzésen először vezetett két góllal a Ferencváros, míg Dabrowski Norbert legénysége Nikola Murisics találatával zárkózott.

MVLSZ_Eger_FTC_ffi_OB1_20190221_MaD_002.jpg Izgalmas nyolc perc várt a csapatokra a záró játékrészben - legalábbis a meccs állása alapján úgy tűnt. A harmadik perc végén Varga Dénes állította vissza a kétgólos különbséget, ám az Eger Angelos Vlachopoulos akciógóljával kapaszkodott. Érkezett azonban Nikola Jaksics, aki két fórt is gólra váltott, duplájával pedig eldöntötte a mérkőzést, esélyt sem adva a házigazdáknak, hogy visszazárkózhassanak. A 9-5-ös végeredményt Aaron Younger állította be.

Varga Zsolt tanítványai hibátlan mérleggel nyerték meg az A-csoport alapszakaszbeli küzdelmeit, az Eger pedig a második helyen zárta az első tizennégy fordulót.

ZF-Eger-FTC-Telekom 5-9 (3-2, 0-2, 1-1, 1-4)
Gólszerzők: Vlachopoulos 2, Kürti, Rasovics, Murisics, ill. Varga Dénes 3, Younger 2, Jaksics 2, Vámos, Nikics