Keszthelyi Rita hatosával nyert rangadót az UVSE

2019. február 2. 19:20

A női bajnokságban Benczur Márton csapata 13-9-re győzte le a BVSC-t, míg a Szentes a Tatabányát múlta felül.

Jól kezdte az UVSE elleni idegenbeli rangadót a BVSC, hiszen Tóth Eszter védte Szücs Gabriella lövését, majd ötméteresből sem kapott gólt, sőt Leimeter Dóra révén a vezetést is megszerezte. A bajnok azonban megőrizte higgadtságát, két Keszthelyi Rita-góllal, illetve egy Jamie Neushul-találattal fordított. A zuglóiak a második negyedben 4-3-ig partiban voltak, ám ekkor Benczur Márton csapata beindult: hátul összeszedett volt, Gangl Edina magabiztosan tette a dolgát, a támadásban pedig jöttek a gólok. Keszthelyi Rita vezérletével 8-3-ig lépett el az UVSE, egyértelműen kézben tartotta az összecsapást.

A Petrovics Mátyás irányította zuglóiak becsületére legyen mondva, nem adták fel, különösen Máté Zsuzsanna lövései „ültek”, így a harmadik negyed végére 9-7-ig sikerült felkapaszkodniuk. A házigazda azonban a záró menetben újra rálépett a gázra, Faragó Kamilla talált be, majd a mezőny klasszisa, Keszthelyi Rita ötödik és hatodik gólját szerezte. A meccs eldőlt, a vége 13-9 lett, folytatja menetelését az UVSE.

A Szentes új edzővel (Vidumanszky Lászlót Brávik Fruzsina váltotta) sikerrel nyitott, hiszen a Tatabányát győzte le magabiztosan, 13-6-ra.