E.ON Férfibajnokság, B-csoport: rangadót nyert a Vasas

2019. január 26. 19:10

A Miskolc a fővárosban, az OSC Tatabányán, a Szolnok pedig Kaposváron aratott magabiztos sikert az E.ON Férfibajnokság tizedik fordulójában. A B-csoport rangadóján a Vasas 10-9-re győzött a Debrecen ellen.

Benedek Tibor sikerre éhes tehetségei a Debrecen felett aratott, bravúros győzelmük után a Miskolc csapatát fogadták a Komjádi-uszodában. Az ifjú reménységeknek ezúttal azonban nem sikerült megrángatniuk az oroszlán bajszát, a vendég borsodiak végig vezetve arattak magabiztos, tizenegygólos sikert a fővárosban. Győzelmével Sike József legénysége hűen őrzi harmadik pozícióját a tabellán, az OSC és a Szolnok mögött.

Könnyedén nyertek a listavezető újbudaiak is, Vad Lajos együttese a négy találatig jutó Manhercz Krisztián vezérletével Tatabányán diadalmaskodott 12-4 arányban. A Miskolchoz és az OSC-hez hasonlóan a Szolnok is magabiztos győzelemmel zárta az E.ON Férfibajnokság alapszakaszának tizedik fordulóját. Zsivko Gocics tanítványai a sereghajtó otthonában, Kaposváron gyűjtötték be a három pontot.

Nem volt ilyen sima a nap utolsó mérkőzése, melyen a két nagy rivális, a Vasas és a Debrecen feszült egymásnak. A vendéglátó angyalföldiek ugyan végig vezettek, a cívisvárosiak a negyedik negyedben hatalmas hajrával egalizáltak. Mégis pont nélkül zárta az összecsapást a DVSE, a házigazdák győztes találatát Miklós Levente szerezte az utolsó percben (10-9).