Őrült hajrával bravúros ferencvárosi döntetlen

2019. január 22. 18:18

Varga Zsolt együttese fordulatos és izgalmas mérkőzésen, huszáros hajrával mentett döntetlenre a Bajnokok Ligája főtáblájának hetedik fordulójában az olasz Brescia ellen.

Miként arról korábban beszámoltunk, az A-csoportban a tizenkét pontjával a negyedik helyen álló FTC az őt egy ponttal megelőző olasz Bresciát fogadta kedden a Komjádi-uszodában.

„Győzelem esetén előzhetünk is" - beszélgettek a tömött sorokban a zöld-fehér szimpatizánsok a bejárat előtt, ők is érezték az összecsapás tétjét. Sokan voltak kíváncsiak a magyar bajnok és az olasz pontvadászat ezüstérmesének ütközetére, mérkőzés előtt egy órával már lehetetlen volt szabad parkolóhelyet találni a Komjádi-uszoda környékén. Kilátogatott többek közt Märcz Tamás, a magyar férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya, de Marco Rossi, a labdarúgó-válogatott kapitánya is a helyszínen tekintette meg honfitársait.

Kiválóan kezdte a találkozót Varga Zsolt együttese, Aaron Younger szerzett vezetést az első minutum végén a Ferencvárosnak. Nem maradt adós a válasszal a vendégegyüttes sem, a leforduló Christian Presciutti találatával egalizált a Brescia, Nikola Vukcsevics góljával pedig rövidesen a vezetést is átvette a rivális. A hazaiak azonban nagyszerűen hajráztak, Vámos Márton duplájával fordított az FTC, így a zöld-fehérek 3-2-ről várhatták a folytatást. Az etapot Vogel Soma bravúros védése zárta.

A második nyolc percben felváltva záporoztak a gólok - Pietro Figlioli egalizált, melyre Pohl Zoltán felelt, Presciutti Nicholas találatára pedig Aaron Younger válaszolt fórból, 5-4.

Fordulás után ott folytatták Varga Zsolt tanítványai, ahol a második felvonás végén abbahagyták. A ferencvárosiak ezúttal feltartóztathatatlannak bizonyuló balkezese, Vámos Márton volt eredményes újfent, kiváló megmozdulásának köszönhetően először mutatott kétgólos differenciát az eredményjelző. Magasabb fokozatra is kapcsolt az ellenfél, Pietro Figlioli valamint Nicholas Presciutti találataival ismét döntetlenre módosította a részeredményt a Brescia.

Hogy a három pont megszerzése volt a célja az olasz bajnokság ezüstérmesének is, mi sem bizonyította jobban, mint az, hogy Alessandro Bovo legénysége a negyedik negyedben nekiesett a Ferencvárosnak. Két emberelőnyben értékesített találattal meglépett az ellenfél, eldöntve ezzel a találkozót - két perccel a találkozó lefújása előtt legalábbis így tűnt. Aztán érkezett a zöld-fehérek hármasa, Kállay Márk, aki fórgóljával visszahozta a magyar bajnok reményeit - az utolsó percben egygólos hátrányból kellett felállnia a házigazdáknak, ami sikerült is! Bár 00:04-nél Varga Dénes labdája a kapufán csattant, végül mégis az FTC olimpiai bajnok klasszisa adott kiváló passzt Stefan Mitrovicsnak, aki még a dudaszó előtt hálószaggató gólt lőtt, 8-8.

Varga Zsolt együttese fordulatos és izgalmas csatában, nagyot hajrázva mentett bravúros döntetlenre.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, FŐTÁBLA, 7. FORDULÓ

FTC-Telekom-AN Brescia 8-8 (3-2, 2-2, 1-2, 2-2)
Vámos 3, Younger 2, Kállay, Pohl, Mitrovics, ill. Figlioli, Presciutti C. 2, Presciutti N. 2, Vukicsevics

2019. január 23.
Dinamo Moszkva (orosz)-Pro Recco (olasz), 17:15
CNA Barceloneta (spanyol-Steaua Bucuresti (román), 19:15
Crvena Zvezda (szerb)-ZF-Eger, 20:30

Az állás: 1. Pro Recco 18, 2. Brescia 14, 3. Barceloneta 13, 4. FTC 13, 5. Eger 6, 6. Dinamo Moszkva 6, 7. Steaua 3, 8. Crvena Zvezda 0

Szolnoki Dózsa-Mladost Zagreb (horvát), 19:00 – tv: Sport1
Spandau 04 (német)-Waspo Hannover (német), 19:00
BPM Sport Management (olasz)-Jadran Split (horvát), 20:30
Jug Dubrovnik (horvát)-Olympiakosz (görög), 20:30

Az állás: 1. Dubrovnik 18, 2. BPM Sport Management 13, 3. Olympiakosz 11, 4. Mladost 8, 5. Szolnok 6, 6. Spandau 4, 7. Jadran Split 3, 8. Hannover 3

A további program
8. FORDULÓ - 2019. FEBRUÁR 6.

Steaua Bucuresti-CNA Barceloneta
ZF-Eger-Crvena Zvezda
AN Brescia-FTC-Telekom
Pro Recco-Dinamo Moszkva
Mladost Zagreb-Szolnoki Dózsa (február 5.)