FTC-siker, Szolnoki iksz, egri vereség

2019. január 9. 21:14

A Férfi Bajnokok Ligája főtáblájának 6. fordulójában a magyar bajnok a Zvezda otthonában nyert 15-6-ra, szintén az A-csoportban a hevesiek a Recco vendégeként szenvedtek 17-7-es vereséget, míg a B-csoportban a szolnokiak a Waspo Hannover ellen értek el odahaza 10-10-es fájó döntetlent.

A decemberi utolsó, 5. fordulóban a címvédő Olympiakosz ellen „hagyott bent" két pontot a Szolnok, miután Gounas két másodperccel a vége egyenlítette ki a görög bajnok hátrányát (9-9) - igaz, a BL-győztes ellen önmagában a döntetlen jó eredmény. Igen, csak a pontok, ugye... Nos, a rendező jogán biztos továbbjutó, a 6. forduló előtt a B-csoport utolsó helyén álló Waspo Hannover ellen a feltétlen három pontért ugrott vízbe a társaság, ám ezúttal 33 másodperccel a vége előtt egyenlített ki az ellenfél, és vitt el egy pontot, ami talán még inkább fájóbb...

Fájóbb, mert egyrészt remekül kezdett a Szolnok, Zalánki Gergő két akciógólja után remélhette a hazai publikum, hogy kézben tartja majd végig a parit a csapat, ám a Hannover Alekszandar Radovics vezérletével nem csak egyenlített, a harmadik negyedben 6-4-re ellépett. Jansik Dávid szépített egy remek akció után, majd Andrija Prlainovics duplájával fordított a házigazda, avagy a záró menet előtt újra vezeti tudott. Dorde Lazics csavarja után már 8-6 állt a táblán, ám innen sem sikerült révbe érni. A harmadik, még továbbjutást érő helytől momentán öt pontra van a Szolnok.

Az A-csoportban az Eger helyzete sem könnyebb: Dabrowski Norbert legénysége a hazai meccsét ezúttal Bolognában rendező Pro Recco vendégeként szaladt bele egy 17-7-es vereségbe. Ratko Rudics együttese 4-1-es első negyeddel jelezte erejét, innen aztán tovább növelte az előnyét 9-1-ig az olasz bajnok, esély sem volt a szoros meccsre.

Varga Zsolt tanítványai eközben Szerbiában, a Crvena Zvezda vendégeként vágtak neki az új esztendő első kihívásának. A zöld-fehérek kiválóan kezdtek a csoport sereghajtójának otthonában (a házigazdák eddig mind az öt mérkőzésüket elveszítették). Mezei Tamás rögtön az első támadás végén vezetéshez juttatta csapatát, majd Stefan Mitrovics fordult le emberéről és köszönt be a hazaiak kapujába, míg az első házigazda találatra közel hat percet kellett várni, Andria Bitadze iratkozott fel a gólszerzők közé. Az első játékrész Aaron Younger megmozdulásával zárult, az ausztrál válogatott kiválósága Varga Dénes passzát váltotta gólra, 1-3. A folytatásban a vendég előnyt a harmadik ferencvárosi találatot előkészítő Varga Dénes növelte tovább. Fórgóljára a negyed végén Dusan Vaszics felelt. A magyar bajnok kétgólos előny birtokában várhatta a folytatást.

A harmadik etap gyors gólváltással vette kezdetét. Előbb Borisz Popovics tüzelt távolról, ám nem sokkal később Varga Dénes visszaállította a kétgólos differenciát. Sőt, Jansik Szilárd villanásával és Younger emberelőnyben értékesített találatával már négy volt a különbség. A hajrában az egykoron a debreceni utánpótlásban pallérozódó Sulc Krisztián szabálytalankodott Youngerrel szemben, melyet a játékvezetők ötméteressel toroltak meg, maga a sértett pedig újabb góllal, 3-8.

Záporoztak a gólok a záró felvonásban is. A negyedet Stefan Ilics találata nyitotta, melyre Jansik felelt rögtön. A tizedik ferencvárosi gólt Varga szállította, Popovics találatára pedig Vámos Márton válaszolt, majd érkezett egy újabb Dumi-gól. A Fradi nem állt le, és végül magabiztosan, kilencgólos győzelemmel zárt.