A Fradi nyerte a magyar rangadót

2018. december 19. 21:40

Magyar rangadónak adott otthont szerdán este a Komjádi-uszoda. A Bajnokok Ligája főtáblájának 5. fordulójában két, egyaránt 6-6 ponttal büszkélkedő együttes, a Ferencváros és az Eger feszült egymásnak. Az ütközetet a zöld-fehérek nyerték.

Az Európai Szuperkupa-győztes és friss Magyar Kupa-győztes Ferencváros, valamint az Eger csapata negyedik alkalommal feszült egymásnak a szezonban. Két Magyar Kupa negyeddöntő mérkőzés, és egy bajnoki összecsapás után ezúttal a Bajnokok Ligája főtáblájának ötödik fordulójában találkozott egymással a két együttes.

A magyar rangadót a zöld-fehérek kezdték jobban, a második minutum végén Stefan Mitrovics váltotta gólra a ferencvárosiak javára megítélt emberelőnyt, majd egy perc múlva Nikola Jaksics volt eredményes. A második hazai találat már nem maradt megválaszolatlanul, a vendégek Angelos Vlachapoulos fórgóljával szépítettek, ám a Fradi Aaron Younger ötméteresével rögtön visszaállította a kétgólos különbséget. Hamarosan Stefan Mitrovics duplázta meg góljainak számát (4-1), míg a túloldalon a hevesi lövéseknek Vogel Soma rendre útját állta. Az egri gólcsendet végül Nikola Murisics törte meg, az első részeredményt pedig a megúszó Kállay Márk állította be, akit Vámos Márton indított kiváló ütemben, 5-2.

A második játékrész a vendégek számára indult jobban, Strahinja Rasovics akciógóljával zárkózott az Eger. Eközben a túloldalon Sedlmayer Tamás iratkozott fel a gólszerzők közé, ám Gyárfás Tamás bombájával, valamint Strahinja Rasovics második találatával egyre zárkózott Dabrowski Norbert együttese. Nem örülhetett azonban sokáig a vendég kispad, hiszen Kállay Márk  és Sedlmayer Tamás újabb villanásaival félidőre újfent ellépett az FTC.

Akárcsak a második negyed, úgy a térfélcserét követő harmadik felvonás is egri góllal vette kezdetét, ezúttal Hosnyánszky Norbert volt eredményes. A Hosi találatra ferencvárosi tripla volt a válasz, a remek napot kifogó Sedlmayer Tamás a harmadik gólját szerezte, Nikola Jaksics a másodikat, Vámos Márton pedig az elsőt. Az utolsó minutumban aztán ismét betalált az Eger, de lövésére ezúttal Aaron Younger felelt, 12-7.

Menetrendszerűen hevesi találat nyitotta a negyedik negyedet is - Hosnyánszky Norbert értékesítette az egriek fórját. Varga Zsolt tanítványai ismét hármat rámoltak be válaszkéntm, ezúttal Sedlmayer Tamás, Varga Dénes és Vámos Márton. A tripla után Strahinja Rasovics is megszerezte a negyedik gólját, míg a végeredményt Jansik Szilárd állította be.

A Bajnokok Ligája főtáblájának magyar rangadóját tehát 16-9-re a Ferencváros nyerte. Varga Zsolt legénysége negyedjére is legyőzte a hevesieket, és magabiztos sikerrel hangolt a szombati TippMix Szupertkupára.