BL: magyar rangadó; Szolnokra látogat a címvédő

2018. december 19. 8:54

Az FTC-Eger összecsapás 20:30-kor kezdődik a Komjádi-uszodában, a BL-győztes Olympiakosz Pireuszt 19 órától fogadja a szolnoki együttes.

Az idényben negyedszer mérkőzik meg egymással az FTC és az Eger – a Komjádi-uszodában 20:3-kor kezdődő összecsapást az M4 Sport közvetíti. Az őrült menetelésben lévő bajnok és friss Magyar Kupagyőztes és az elmúlt időszakban csendesen dolgozó, a Szolnokkal kétkapuzó hevesi alakulat egyaránt 6-6 ponttal várja a Bajnokok Ligájában a partit – látva a tabellát, bizony, igencsak fontos lesz, melyik oldalra kerül a három pont.

„Kicsit ilyen most, vagy soha érzésem van, mert sorozatterhelésből érkezik ez a meccs ellenfelünknek. Azt gondolom, hogyha tudjuk két negyedig azt az iramot tartani, amit diktálnak, és döntetlen körül tartjuk az eredményt, akkor jó esélyünk lehet a végjátékban. Nyilván nagyon erős a Fradi kerete, játszottunk is egymás ellen már ebben a szezonban is, és más mérkőzéseket is megnéztünk. Tisztában vagyunk az erényeikkel, és nem túlzás azt mondani, hogy egy BL-győzelemre is esélyes csapatról beszélünk. Rettentő nagy dolog lenne, hogyha pontot, vagy pontokat tudnánk szerezni. Habár ez nagyon nehéz feladat, abban lehet más az eddigi találkozókhoz képest, hogy ez egyetlen meccs. A bajnokin nem voltunk igazán készek a kihívásra, a Magyar Kupában pedig akárhogy is nézzük, nyolc negyed alatt megverni ezt az FTC-t, nem egyenlő küzdelem. Egy mérkőzésen szokás mondani, hogy mindenkit le lehet győzni, én viszont inkább úgy fogalmaznék, hogy két negyedet bármelyik csapat ellen meg tudunk nyerni. Ezért is mondom azt, hogy végig mellettük kell mennünk, mert, amikor ritmust váltanak, akkor szinte lehetetlen velük a lépést tartani”idézi az egriek honlapja Dabrowski Norbert vezetőedzőt.

A B-csoportban a Szolnok a Bajnokok Ligája címvédőjét, az Olympiakosz Pireuszt fogadja – a 19 órakor kezdődő mérkőzést a Sport1 közvetíti. Az Olaj Tv beharangozóját itt lehet megtekinteni: