Parázs, jó meccsen győzte le a Fradit az UVSE

2018. november 3. 19:50

A női bajnokság százszázalékos csapatok fővárosi rangadóján Benczur Márton csapata 9-7-re győzte le a Béres Gergely irányította vendégeket. Nyert a BVSC és a Tatabánya is.

Ahogy egy rangadóhoz dukál, szép számú közönség látogatott ki a Hajós-uszodába a két százszázalékos csapat rangadójára – így kiváló hangulatú mérkőzés döntött arról, kinek sikerült megőriznie hibátlan mérlegét.

Nos, végül a címvédő UVSE járt sikerrel.

Remekül kezdett Benczur Márton alakulata: Vivan Sevenich, majd Mucsy Mandula szerzett gólt, jó volt a (zóna)védekezés, és Gangl Edina is magabiztosan állt a lábán. Ezeket meglovagolva a 3-0-ért is támadott kétszer emberelőnyben a házigazda, de Kasó Orsolya védéseivel tartotta életben az FTC reményeit. Lena Mihailovics szépített, de a térdsérülése után újra szereplő Parkes Rebecca által kiharcolt fórt hibátlanul játszott meg az UVSE, Baksa Vanda passzát Kiss Eszter húzta be a falból.

MVLSZ_UVSE_FTC_noi_OB1_20181103_MaD_007.jpgA második negyedben feljavultak a vendégek, és mindez az eredményben is visszaköszönt: Csabai Dóra szépítése után ugyan Mucsy távolija beakadt, de Takács Vivien (Gémes Anett varázsolta a kezére a labdát), és a végig aktív Bujka Barbara is villant, így 4-4 állt a táblán. A menet slusszpoénja azonban Szücs Gabrielláé volt, így előnnyel mehetett a nagyszünetre az UVSE.

Az öldöklő, minden igényt kielégítő csatában Kövesdi Vivien egyenlített, avagy Béres Gergely csapata mindent megtett, hogy története során első ízben legyőzze az elmúlt esztendők egyeduralkodóját. Parkes góljára a másik center, Bujka válaszolt, de után ismét a hazaiak percei következtek. Peresztegi Nagy Kinga is jelezte a fiatal virtust, majd egy fór letelte után Szücs igazolta klasszisát. A csapatkapitány a hektikus záró negyedben harmadik gólját szerezte, így az utolsó öt perce 9-6-tal ment a bajnok, sejthető volt, innen aligha engedi ki a kezéből a győzelmet. Persze az FTC mindent megtette, dicséretesen küzdött, Keszthelyi Ritát sikerült is semlegesítenie, ám az UVSE csapatjátéka meghozta a győzelmet. Bujka balja harmadszor is eredményesen szólt hozzá a meccshez, ezzel lett 9-7, ami egyúttal a végeredményt is jelentette egy olyan meccsen, amely után mindkét csapatnak szólhatott a taps.
Jár a Szentesen abszolút magabiztosan játszó, tíz góllal nyerő BVSC-nek is, és a Honvéd otthonában 9-5-re nyerő Tatabányának is.

Női OB I., alapszakasz, 5. forduló
UVSE-FTC-Telekom 9-7 (3-1, 2-3, 3-2, 1-1)
Gólszerzők: Szücs G. 3, Mucsy 2, Parkes, Sevenich, Kiss E., Peresztegi, ill. Bujka 3, Mihailovics, Kövesdi, Csabai, Takács O.

Budapesti Honvéd-RB-Tatabánya 5-9 (1-3, 1-1, 1-3, 2-2)
Gólszerzők: Pap Médea 2, Ármai 2, Bálint R., ill. Petik 3, Bicskei 2, Sedlakova 2, Pintér, Jenei

Hungerit-Szentes-BVSC-Zugló 5-15 (0-2, 2-4, 2-5, 1-4)
Gólszerzők: Kudella 3, Kádár, Korom, ill. Farkas T. 3, Utassy 3, Takács O. 2, Kuna 2, Koncz, Leimeter, Kele, Varga V., Gyöngyössy

Pénteken játszották
Szeged SZTE- Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 6-18

Az állás: 1. Dunaújváros 15 (89-28), 2. UVSE 15 (78-27), 3. FTC 12, 4. BVSC 9, 5. Eger 3 (35-43), 6. Szentes 3 (27-41), 7. Tatabánya 3 (19-44), 8. Szeged 0 (34-92), 9. Budapesti Honvéd 0 (18-83)