Megállíthatatlanul menetel az OSC

2018. október 13. 19:08

A Férfi Euro-kupa 2. selejtezőkörének 2. fordulójában Vad Lajos együttese 13-6-ra győzte le a CN Barcelonát, és már biztos továbbjutott. Vasárnap 11:30-tól a házigazda Ortigia lesz az ellenfele a csoportelsőségért.

A siracusai nyitányon a házigazda Ortigiától 9-6-os vereséget szenvedő CN Barcelona ellen még jobban kezdett az OSC, mint tette azt a Mornar Split ellen. Hátul ezúttal olyan szigorúan zárt a fal, hogy Braniszlav Mitrovicsnak az első nyolc percben egyszer sem kellett a kapujából kiszednie a labdát – igaz, ebben a szerb olimpiai-, világ- és Európa-bajnok, Egerből igazolt kapusnak is volt része néhány védéssel. A szuper hátsó munkát elöl gólok koronázták, hiszen Erdélyi Balázs akcióból és emberelőnyből is betalált, illetve Bundschuh Erik és Szava Randjeljovics is eredményes volt.

A második negyedben is folytatódott Vad Lajos együttesének a remeklése egy ideig, Erdélyi megállíthatatlan volt, a két center, Hárai Balázs és Lukas Seman is gólt jegyzett, már 7-1 állt a táblán. Innen érthetően kicsit visszavett a csapat, de előnyét tartotta, sőt fordulás után tovább növelte, egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben a magabiztos győzelme. Az alaposan felőrölt, az első selejtezőkörben a BVSC-t 9-8-ra legyőző spanyolok minden bizonnyal a végét várták már, ami 13-6-os OSC-vezetésnél következett be.

Vasárnap 11:30-tól a házigazda Ortigia lesz a már továbbjutó mieink ellenfele a csoportelsőségért.