OSC – szünet után remek; BVSC – javítani kell!

2018. október 12. 19:48

A Férfi Euro-kupa 2. selejtezőkörének 1. fordulójában Vad Lajos együttese pazar második fékidővel 14–3-ra győzte le a horvát Mornar Split együttesét Siracusában, miközben Szűcs Levente alakulata Marseille-ben 9–6-ra kikapott a montenegrói Primorac Kotortól.

A siracusai nyitányon remekül kezdett az OSC, hiszen Bundschuh Erik emberelőnyből, majd Szava Randjelovics akcióból talált be a Mornar Split kapujába. A horvátok azonban a félidőig még egészen jól tartották magukat, Vad Lajos együttese 4-3-ra vezetett.

Igen ám, de következett fordulás után az a menet, amelyet nagyon megtolt az újbudai alakulat: egyrészt Braniszlav Mitrovics kapuja a szerb kapusnak, illetve az előtte pazar munkát végző falnak hála érintetlen maradt, másrészt Kovács Gergő klasszikus mesterhármasa, majd Bundschuh és Randjelovics újabb találata következett. Ez az 5-0-s negyed alapjaiban terelte az összecsapást a záró gyakorlás medrébe, és még így sem vett vissza az ellenfelét teljesen megtörő magyar csapat: Erdélyi Balázs duplája következett, Tóth Márton már a 12 és 13. gólt, Manhercz Krisztián pedig a 14. gólt lőtte. A végeredmény így 14-3 lett. Az OSC szombaton 18 órától a spanyol CN Barcelona ellen játszik.

Marseille-ben eközben a BVSC próbálta felvenni a versenyt a Primorac Kotorral, és ugyan Damir Crepulja góljára Sugár Péter az első negyedben még válaszolni tudott, s jól védekezett a csapat, ám a folytatásban rosszul alakultak a dolgok. Elöl semmi sem sikerült, amit kihasználva a harmadik negyed közepére 6-1-re lépett el a montenegrói rivális. S ugyan küzdött a jelentések szerint becsülettel a zuglói társaság, ám igazán közelre nem sikerült felzárkóznia, sőt a záró menetben két Antonio Petrovics-gól végképp eldöntött mindent. 3-9 után két Czigány Károly-, illetve egy Pásztor Mátyás-találattal sikerült kozmetikázni, így 9-6-ra győzött „csak" a Primorac. A zuglóiak szombaton győzelmi kényszerben játszanak szombaton 20 órától a horvát Primorje Rijeka ellen.

Férfi Euro-kupa, 2. selejtezőkör, 1. forduló

E-csoport, Sirasuca
Mornar Split (horvát)-A-Híd-OSC-Újbuda 3-14 (1-3, 2-1, 0-5, 0-5)
Gólszerzők: Buric, Vrdoljak, Calic, ill. Randjelovics 3, Kovács G. 3, Tóth M. 2, Erdélyi 2, Bundschuh 2, Manhercz, Hárai