Az OSC elsőként, a BVSC másodikként lépett tovább

2018. szeptember 30. 13:41

Vad Lajos együttese remek harmadik negyeddel (7-1) 15-7-re győzte le a Rijekát, míg a BVSC nagy csatában 9-8-ra kapott ki a CN Barcelontól az Euro-kupában. Mindkét magyar együttes várhatja a hétfői sorsolást.

A csoportelsőségért játszotta a házigazda Primorje Rijekával az OSC, és bizony nem keztdett jól. A horvátok 3-0-s első negyeddel igazolták, komolyan gondolják az erős kerettel kiálló magyar együttes legyőzését. Vad Lajos azonban összekapta csapatát, a folytatásban közelebb férkőzött, sőt vezetett, de végül nagyszünetben a Rijeka vezetett 6-5-re.

Térfélcsere után indult be az OSC-henger! Hét, azaz hét gólt vágott a csapat, megszórta magát Drasko Brguljan és Manhercz Krisztián is, 12-7-re lépett el a társaság. A záró negyedben is összeszedett volt védekezés, felőrölt ellenfele erejét az újbudai együttes, s végül 15-7-re győzött.

A hármas csoportban a két továbbjutó, a CN Barcelona és a BVSC a csoportelsőségért játszott. A találkozó kimondottan rosszul indult a vasutasok számára, hiszen a spanyolok 3-0-val nyitottak, s végül 4-2-re hozták az első negyedet. Szűcs Levente együttese azonban Pásztor Mátyás és Csapó Miklós emberelőnyből lőtt góljaival a második menetben utolérte ellenfelét. Az „új” meccset azonban ismét a Barcelona kezdte jobban, de a BVSC mindig egyenlített. A harmadik menet után újra a hazaiak léptek el, amit a kemény negyedik negyedben nem sikerült kiegyenlíteni, így hiába zárt jól a végén a védelem, Létay Krisztián gólja csak a szépítésre volt elég, 9-8-ra a spanyol együttes győzött.