Háromból három, csoportelsőként a nyolc között!

2018. szeptember 11. 19:16

A funchali U19-es Európa-bajnokságon a Faragó Tamás, Petőváry Zsolt kettős által irányított válogatottunk 9–4-re győzte le Szlovákiát, így bejutott a negyeddöntőbe.

A csoport utolsó mérkőzésén a betegséggel bajlódó Utassy Kata nélkül állt ki válogatottunk Szlovákia ellen – nos, a balkezes játékos hiánya a beszámolók alapján felborította a csapat játékát. Eleinte nem volt gond, a védekezés kiváló volt, Magyari Alda (képünkön) jól védett, ám a 6–2-es nagyszünet után megállt a gépezet. A győzelem persze cseppet sem forgott veszélyben – a vége 9–4 lett. Ezúttal is Vályi Vanda lőtte a legtöbb gólt, szám szerint ötöt.

„Az eredmény elfogadható, a játék képe az, ami hagy némi kívánnivalót maga után. Pontos védekezés, jó kapusteljesítmény, jól kezdtünk, ám utána visszaestünk azokba a hibákba, amelyeket korábban elkövettünk: centerben labdákat veszítettünk, ha pedig behúzódtak, tanácstalanok, bátortalanak voltunk. A meccs előtt arról beszéltünk, hogy a ki nem kényszerített hibákat a minimálisra csökkentük, illetve a lövősszázalékunkat javítsuk – nos, egyik sem sikerült. A csoportot megnyertük, a jól megérdemelt szünnap következik, illetve a tavalyi Európa-bajnoki bronzérmünk adta lehetőségből bekövetkezett sorsolásnak hála egy jól megérdemelt negyeddöntő, amelyet meg kell majd nyernünk” – értékelt Faragó Tamás női utánpótlás szakmai igazgató

U19-es leány Európa-bajnokság, Funchal
B-csoport, 3. forduló
Magyarország-Szlovákia 9-4 (3-0, 3-2, 1-1, 2-1)
Gólszerzők: Vályi V. 5, Petőváry 2, Kudella, Rybanska, ill. Vitaliano, Baranovicova, Stankovianska, Kissova