Grúzia ellen fordítottak a mieink

2018. augusztus 08. 21:54

A belgrádi XII. Darko Cukic Emléktornán 7-5-ös győzelemmel kezdett Varga Tamás az ellenfélnél egy évvel fiatalabb együttese.

A Varga Tamás, Nádor Zsombor által irányította 2004-es születésű játékosok alkotta fiú válogatott Belgrádban a XII. Darko Cukic Emléktornán vesz részt, amelyen a riválisoknál többnyire 2003-as születésű gyerekek játszanak. Az 1. játéknapon a görögök által kiütött (16-8) Grúzia volt az ellenfél - nos, a mieink alaposan megszenvedtek a riválissal, amely a nagyszünetben 3-2-re vezetett, s amely a záró menetben is vezetett 5-3-ra. Innen zsinórban négy lőtt góllal győzött a válogatott - „Nagyon büszke vagyok rájuk!", mondta Varga Tamás, nyilván elsősorban a küzdőszellemre utalva, arra, hogy az egy évvel fiatalabb pólósaink nem hagyták magukat, és addig harcoltak, míg nem sikerült a maguk javára fordítani az eredményt. A mieink csütörtökön Németország és Szingapúr ellen játszanak.

XII. Darko Cukic Emléktorna, Belgrád
Csoportbeosztás
A-csoport:
Magyarország, Grúzia, Németország, Szingapúr, Montenegró, Románia, Görögország
B-csoport: Ausztrália, Hollandia, Málta, Szlovákia, Szerbia, USA 
 
Az 1. játéknap eredményei
Augusztus 8., szerda

Grúzia-Görögország 8-16
Németország-Románia 11-8
Szingapúr-Montenegró 2-18
Ausztrália-Egyesült Államok 4-13
Hollandia-Szerbia 10-15
Málta-Szlovákia 14-6
Románia-Szingapúr 19-3
Görögország-Németország 12-8
Magyarország-Grúzia 7-5 (1-0, 1-3, 1-0, 4-2)
A magyar gólszerzők: Nagy Á. 2, Országh M. 2, Gaszt, Tymcyna, Szalai

A magyar keret
Kapusok:
Csite Lóránd, Galambos Marcell Péter
Mezőnyjátékosok: Barics Bence Tamás, Biros Samu, Deák Máté, Fekete Paolo, Gaszt Roland, Kis Ferenc Ágoston, Kohári Péter Kolos, Mészáros Bálint Tibor, Nagy Ákos, Országh Mihály Zaránd, Pető Ádám, Szabó Gergő, Szalai Péter Miklós, Tymcyna Máté

A további program
Augusztus 9., csütörtök

08:30 Németország-Magyarország
09:50 Szingapúr-Görögország
11:10 Montenegró-Románia
13:00 Egyesült Államok-Szlovákia
14:20 Szerbia-Málta
15:40 Ausztrália-Hollandia
17:30 Görögország-Montenegró
18:50 Magyarország-Szingapúr
20:10 Grúzia-Németország

Augusztus 10., péntek
08:30 Hollandia-Egyesült Államok
09:50 Málta-Ausztrália
11:10 Szlovákia-Szerbia
13:00 Szingapúr-Grúzia
14:20 Montenegró-Magyarország
15:40 Románia-Görögország
17:30 Egyesült Államok-Szerbia
18:50 Ausztrália-Szlovákia
20:10 Hollandia-Málta

Augusztus 11., szombat
08:30 Magyarország-Románia
09:50 Grúzia-Montenegró
11:10 Németország-Szingapúr
13:00 Málta-Egyesült Államok
14:20 Szlovákia-Hollandia
15:40 Szerbia-Ausztrália
17:30 Montenegró-Németország
18:50 Románia-Grúzia
20:10 Görögország-Magyarország

Augusztus 12., vasárnap
09:50 A 11. helyért
11:10 A 9. helyért
13:00 A 7. helyért
14:20 Az 5. helyért
15:40 A 3. helyért
17:30 Döntő
 



IV. FINA Férfi Ifjúsági Világbajnokság, GRE-HUN - 2018.08.12. (Fotók: Kondor Noémi)
XIXO ALL STAR GÁLA, 2018.07.31. (Fotók: Madar Dávid)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok