Az előző szezon BL-döntője a nyolc között; a spanyol bajnok vár az Egerre

2018. május 9. 21:44

Véget ért Bajnokok Ligája főtábláján a küzdelem, ami után kialakult a genovai nyolcas döntő (június 7–9.) negyeddöntőjének párosítása: a címvédő Szolnok a horvát Jug Dubrovnikkal, az Eger a spanyol CN Barcelonetával játszik. Emellett Recco–Brescia és Olympiakosz–Spandau csaták lesznek.

Mint beszámoltunk róla, mindhárom magyar együttes, az OSC, az Eger és a Szolnok is győzelemmel zárta a Bajnokok Ligája főtáblájának 2017/2018-as szezonját. Így azt már kora este tudtuk, a hevesiek a B-csoport második, a szolnokiak a harmadik helyén jutottak a genovai nyolcas döntőbe.

Nos, a szerda esti mérkőzések után kialakult a teljes mezőny, így már a negyeddöntők párosítására is fény derült.

Miután a Jug Dubrovnik legyőzte a Dinamo Moszkvát (15–10), megelőzte a az Olympiakosztól vereséget szenvedő Barcelonetát. Mindez azt jelenti, hogy Genovában megismétlődik az előző szezon BL-döntője, azaz Jug Dubrovnik–Szolnok összecsapást rendeznek. Az Eger pedig a spanyol bajnok ellen csatázhat az elődöntőbe jutásért.