E.ON Férfibajnokság, felsőház: Honvédot vert a Debrecen

2018. április 22. 19:15

Vasárnap este a Debrecen-RacioNet Honvéd összecsapással véget ért az E.ON Férfibajnokság 2017/2018-as kiírásának középszakasza. Komlósi Péter legénysége végig vezetve, magabiztos játékkal győzte le a vendég fővárosiakat. Folytatás szerdán, immáron a play off küzdelmeivel.

A mérkőzést a vendéglátó cívisvárosiak kezdték jobban, Macsi Patrik emberelőnyben értékesített találatával, és Kállay Márk akciógóljával a negyed felére elhúzott kettővel a DVSE. A hajrában talált még egy gólt a Honvéd is, a vendégek első találatát Manhercz Ádám szerezte meg, 2-1.

A második játékrész villámgyors gólváltással indult, a Debrecen első támadását Somlai Tamás fejezte be góllal, míg a túloldalon Simon Adrián volt eredményes. Záporoztak a találatok a folytatásban is, Illés Sándor ötméteresével egalizált a Honvéd, melyre válaszul egy hajdúsági dupla érkezett: Kállay Márk és Somlai Tamás villant. Gyárfás Tamás fórgóljával zárkózott a vendégegyüttes, ám ezúttal Szőke Szabolcs módosította kettőre a különbséget. A félidei részeredményt Szivós Márton állította be büntetőből, 6-5.

A harmadik felvonást Simon Adrián egyenlítő találata nyitotta, majd Boros Tamás és Kállay Márk góljaival menetrendszerűen meglépett a DVSE. Vad Lajos legénysége azonban nem adta fel, tanítványai Illés Sándor és Vad Levente révén két perc leforgása alatt újból döntetlenre módosítottak, 8-8.

A negyedik negyedben Illés Sándor büntetőjével átvette a vezetést a vendégegyüttes, de Smitula Gergő duplájával, és Boros Tamás valamint Macsi Patrik góljaival a Debrecen 12-9-re nyerte a mérkőzést.