E.ON Férfibajnokság, alsóház: a Pécs végzett a középszakasz élén

2018. április 21. 20:20

Hétvégén az utolsó, nyolcadik forduló mérkőzéseivel véget érnek az E.ON Férfibajnokság középszakaszának küzdelmei, az alsó- és a felsőházban egyaránt. Az alsóházban a második harmadot a Pécs nyerte, míg a Szeged nulla ponttal továbbra is az utolsó helyen áll.

A pontvadászat második felében a hétvégi küzdelmek sorát ezúttal az újonc AVUS Szombathely Tatabánya elleni összecsapása nyitotta. A felek az első perctől az utolsóig kiélezett, nagy csatát vívtak egymással, az első nyolc percet követően 3-3-as, míg félidőben 8-8-as döntetlent mutatott az eredményjelző. Kis híján a harmadik felvonás is döntetlennel ért véget, ám az utolsó percben Kurucz Barnabásnak büntetőt sikerült kiharcolnia Katonás Gergelyről, a végrehajtó, Ivan Basara pedig nem hibázott, biztos kézzel értékesítette a hazaiak javára megítélt ötméterest (3-2). A negyedik negyedben újból remiztek a csapatok, így a mérkőzés 15-14-es szombathelyi győzelemmel ért véget. Akárcsak az AVUS, úgy a Tatabánya is a 13-16. helyekért folytathatja a rájátszást.

Míg a középszakasz odavágóját márciusban 9-5-re a Vasas nyerte a Szentes ellen a Komjádi-uszodában, addig a visszavágón nem bírtak egymással a csapatok. A házigazda Kurca-partiak végig vezettek - volt 8-4-is az állás -, Földi László tanítványainak a harmadik etap felénél sikerült csak megrázniuk magukat, és kezdett el zárkózni az angyalföldi legénység. A találkozó Sélley Rauscher Domonkos utolsó minutumban szerzett, egyenlítő találatával 10-10-es döntetlennel ért véget. Pellei Csaba együttesének így sem sikerült beérnie a fővárosiakat, a Vasas a 11., a Szentes pedig a 12. pozícióban zárta a középszakaszt.

Dunántúli rangadót láthatott a pécsi Abay-uszoda közönsége. Berta József együttese azzal a tudattal szállt harcba, hogy győzelem esetén beelőzheti a házigazda mecsekaljaiakat. Nos erre a Kaposvárnak minden esélye meg is volt, a vezetést a vendégek szerezték meg, és sokáig uralták is a mérkőzést, ám a PVSK Lajkó Márton utolsó játékrészben szerzett találatával 5-5-ös döntetlenre mentett.

A sort az UVSE-Szeged derbi zárta, a Margitszigeten. Németh Zsolt csapata kiütéses, 14-2-es győzelmet aratott a Tisza-partiak felett, így a Szeged továbbra is őrzi nyeretlenségét, és nulla ponttal a tabella utolsó helyén áll.