Megszorongatta a Debrecen az OSC-t

2018. április 13. 20:52

Az E.ON Férfibajnokság 7. fordulójában nehezen nyertek a fővárosiak. Szombaton rendezik a felsőházban a másik három meccset, illetve az alsóházban is medencébe ugrik minden csapat.

A debreceni Boros Tamás kétszer is bevette az OSC kapuját - Fotó: Nagy Anita

A válogatott program után folytatódott/folytatódik az E.ON Férfibajnokság – méghozzá a felsőházban és az alsóházban egyaránt a 7. fordulóval.

Pénteken egy mérkőzést már le is játszottak: a szerdán a Barcelonetát a Bajnokok Ligájában fogadó OSC úgy kezdett Debrecenben, ahogy tőle elvárható, Kovács Gábor megúszásból, majd Bundschuh Erik akcióból talált be. A hazaiak azonban nem törtek meg, igyekeztek tapadni fővárosi vetélytársukra, így nagyszünetben 4–5 állt a táblán. Hiába várták sokan, hogy majd az OSC szépen felőrli ellenfele erejét, mindez nem sikerült. Igaz ugyan, hogy Lukas Seman remek volt centerben, hogy többször is három volt közte, Komlósi Péter együttese rendre visszakapaszkodott, Kállay Márk, Fejős Róbert, Szőke Szabolcs és Boros Tamás is duplázott, a csapat a negyedik negyedet 3–1-re megnyerte, szorongatta az OSC-t. Olyannyira, hogy a végén az egyenlítésért támadott, de Tóth László alakulata képes volt megőrizni előnyét, 10–9-re győzött.

A szombati program alább látható. Az OSC-hez hasonlóan szintén szerdai BL-fellépésére (is) készülő Szolnok a Miskolcot, az Eger pedig a BVSC-t fogadja, míg az Euro-kupa finálájának visszavágójára hangoló FTC a Honvéd otthonában lép fel.