E.ON Férfibajnokság, alsóház: előzést érő szombathelyi pontok

2018. március 10. 17:01

Az újonc AVUS ezúttal Tatabányán győzött, míg a Kaposvár a Pécset múlta felül. A Vasas a Szentessel szemben tartotta otthon a három pontot, az UVSE pedig Szegeden nyert.

Tatabányán meglehetősen érdekes meccset vívott az AVUS. Matajsz Márk csapata Garancsy András jó játékával dominált, vezetett 4–3-ra, majd kihasználta Francsics Dániel négyperces kiállítását, és ellépett 7–3-ra. Zantleitner Tamás együttese innen kezdte meg a felkapaszkodást, Martin Kolarik találatával 2:47-tel a vége előtt felzárkózott mínusz kettőre (6–8), ám Kurucz Barnabás gólja végül a szombathelyieket nyert helyzetbe hozta, akik végül 9–7-tel vitték el a pontokat, és megelőzték a táblázaton ellenfelüket.

Kaposváron az első félidőben a házigazda 7–4-re vezetett, jól játszott, ám az alsóházban az élen álló pécsiek a harmadik negyedben váltani tudtak, aminek köszönhetően meccsben maradtak. Felzárkóztak a negyedik negyedben egy gólra is, a rutinos Kovács Olivér azonban akciógóllal nyugtatta meg a hazaiakat, akik végül 11-9-re nyertek.

A Vasas a szerdai, Szeged elleni győzelme után ezúttal a Szentes felett diadalmaskodott a Komjádi-uszodában. Az összecsapás már az első nyolc percet követően (6-1) eldőlni látszott, sőt, a nyitó játékrész végére kialakított ötgólos előnyüket sikerült kis híján a találkozó végéig megőrízniük Földi László tanítványainak.

Az UVSE eközben megszerezte második győzelmét a pontvadászatban, Németh Zsolt legénysége a Tisza-parton nyert - a zsinórban tizennyolcadik vereségét elszenvedő Szeged otthonában.

E.ON Férfibajnokság
Alsóház, 4. forduló
Kaposvári VK–PVSK-Mecsek Füszért 11–9 (4–2, 3–2, 1–3, 3–2)
Pataki 2, Juhász-Szelei 2, Kovács O. 2, Lukács, Varga Zs., Vindisch, Dobos, Sántavy, ill. Rakonjac 3, Csacsovszky A. 2, Csacsovszky E., Csaba M., Opacak, Horváth Zs.

Tatabánya–AVUS 7–9 (2–1, 0–2, 2–4, 3–2)
Kolarik 2, Katonás, Francsics, Hoppál, Kalanovics, Szentesi, ill. Garancsy 4, Ekler B. 2, Kurucz 2, Takács K.

VasasPlaket–Metalcom Szentes 10-5 (6-1, 2-1, 1-1, 1-2)
Gólszerzők: Marnitz G. 4, Babay 3, Bencz, Sélley Rauscher, Hajdu, ill. Palotás 2, Hegedűs, Werner, Vishnyakov

ContiTech-Szeged–UVSE 7-11  (1-5, 2-3, 3-1, 1-2)
Gólszerzők: Szilvasán 2, Korbán 2, Berki, Börcsök, Mickics, ill. Keresztúri 3, Korényi 3, Korbács 2, Baksa 2, Rábavölgyi