E.ON Férfibajnokság, alsóház: Benedek Tibor lesz az UVSE vezetőedzője

2018. március 7. 20:10

Bombaként robbant a hír szerdán délelőtt: Benedek Tibor lesz az edző a Szentesen is kikapó UVSE-nek. Sydney, Athén és Peking ötkarikás bajnoka Németh Zsolttól veszi át a stafétát a 2018/2019-es idénytől. Nyert a Vasas és a Pécs is.

Hétvégén a Mecsekalján elszenvedett, fájó veresége (PVSK-Mecsek Füszért VasasPlaket 8-7) után a Vasas hazai medencében javíthatott, és javított is a Szeged ellen. Földi László együttese a remek napot kifogó Bóbis Máté vezetésével 9-2-re verte a továbbra is nyeretlen Tisza-partiakat. Az angyalföldiek kapujában Jónás György 80 százalékos mutatóval zárta a találkozót, a negyedik negyedben az őt váltó Tihanyi Bernát pedig 75 százalékkal - mindkét hálóőr csak egy-egy találatot engedélyezett a vendégeknek.

Nagy bejelentést tett ma délelőtt az UVSE: a 2018/2019-es pontvadászatban Benedek Tibor irányítja a csapatot. A háromszoros olimpiai bajnok szakvezető Németh Zsoltot váltja a sárga-lilák kispadján az új idénytől. A fővárosiak a hétközi fordulóban Szentesre látogattak, ahol bár végig tartották a lépést a vendéglátókkal szemben, kétgólos vereséget szenvedtek a Kurca-parton.

A Vasas felett aratott sikere után Lukács Gergely tanítványai ezúttal az újonc Szombathely csapatát győzték le idegenben, sikerével pedig a Pécs őrzi vezető pozícióját az alsóházban.

E.ON Férfibajnokság
Alsóház, 3. forduló

VasasPlaket-CONTITECH SZEGED 9-2 (3-1, 4-0, 1-0, 1-1)
Bóbis 3, Bencz 2, Sélley Rauscher 2, Takács, Steinmetz, ill. Börcsök, Mekkel.

AVUS-PVSK-Mecsek Füszért 6-14 (1-4, 2-5, 2-3, 1-2)
Garancsy 2, Ekler, Takács, Kiss, Ukumanov, ill. Csacsovszky A. 4, Csaba 3, Szatmári 3, Lajkó 2, Chilkó, Safrankó.

Metalcom Szentes-UVSE 9-7 (2-1, 1-2, 4-2, 2-2)
Nagy 3, Hegedűs, Pellei, Kiss, Vörös, Kókai, Vishnyakov, ill. Baksa 2, Tóth, Vogel, Keresztúri, Knézy, Korényi.

A Tatabánya-Kaposvári VK mérkőzést a vendégek sorozatos megbetegedése miatt március 31-re került elhalasztásra.