E.ON férfibajnokság: óriási izgalmak, debreceni öröm

2018. február 21. 21:42

Az A-csoportban végig nyitott volt, melyik együttes lesz negyedik, és jut a felsőházba – végül Komlósi Péter együttese lett a befutó. A B-csoportban két döntetlen jelzi a kiegyensúlyozottságot.

Végletekig tartó izgalmak, feszültség, változó örömök – avagy az A-csoportban az utolsó másodpercekig nyílt marad, a Kaposvár, Debrecen, Vasas hármasból melyik együttes jut a felsőházi rájátszásba. Tovább növelte az izgalmakat, hogy előbbi két csapat egymás ellen mérkőzött! A várakozásoknak megfelelően feszültek aztán egymásnak, sokáig fej-fej mellett haladtak, 5–5 után azonban a nagy keménységben két somogyi gólt született: Sántavy Máté, majd Vindisch Ferenc talált be. Innen azonban Komlósi Péter együttese erősített, ami az eredményben is megmutatkozott: a hátsó stabilitás mellett zsinórban négy lőtt góllal (Lukas Durik, Sztefan Vidovics, Boros Tamás, Macsi Patrik – ebből óra szerint mind akciógól, de három is kiállítás letelte után született közvetlenül) 9–7-re fordított. A maradék három perc azonban a Kaposváré volt, amely 34 másodperccel a vége előtt Lukács Ábel révén egyenlíteni is tudott, ám ez kevés volt az álmok beteljesüléséhez, a nagyot hajrázó társaság végül lemaradt a felsőházról.

És a Debrecen? Egy pontjával esélyt adott a Vasasnak, amely a Szőnyi úton igyekezett nyerni. De hiába. Pedig eleinte remekül pólóztak a vendégek, sokig vezettek, ám a BVSC időben kapcsolt, és fordított. Sőt úgy nézett ki, kezében az amúgy szintén feszült parti, amikor is a záró negyed elején Csapó Miklóst brutalitásért 4 perces kiállítással sújtottak a játékvezetők. Ekkor 7–5 állt a táblán. A vendégek végül csak 2–0-val tudták kihasználni az alkalmat, így tovább fokozódtak az izgalmak. A hajrá végül Szűcs Levente együttesé lett: Pásztor Mátyás akciógóljára Babay Árpád válaszolt, ám 21 másodperccel a vége előtt Létay Krisztián mindent eldöntött. S így debreceniek is örülhettek.

Az újonc szombathelyiek ismét legyőzték az UVSE-t, méghozzá felettébb magabiztosan. Ebben nagy szerepet játszott a jó védekezés, valamint Kovács Barnabás kapus 76%-os (13/17) remek produkciója.

A B-csoportban a Miskolc az Alex Bowen, Szasa Misics kettős vezérletével (az amerikai és a montenegrói is öt gólt lőtt) kiütötte a Szegedet.

Jóval nagyobb küzdelem volt a másik két mérkőzésen. A Kőér utcában a Pécs kiváló játékkal haladt előre, 5:55-tel a vége előtt 9–6-ra vezetett, ám a felsőházi helyet éppen előle megcsípő Honvéd megmentett egy pontot: a négygólos Szivós Márton nyolc másodperccel a vége előtt fórból egyenlített.

Megosztozott a pontokon a Szentes és a Tatabánya is – noha 4–2-re, 5–3-ra, 6–4-re és 7–5-re is a vendégek vezettek. A házigazda az utolsó negyedben „lépett a gázra”, s végül Vörös Viktor 14 másodperccel a vége előtt egyenlített.

Mindkét csoport csütörtökön zár – mindkettőben ekkor rendezik a csúcsrangadót: előbb az Eger–OSC (17:30), majd a Szolnok–FTC (19:15) ütközetet. Az M4 élőben adja a mérkőzéseket.