Európa Kupa-selejtező a Volvo támogatásával: könnyed bemelegítés

2018. február 15. 21:00

A Märcz Tamás irányította férfiválogatott 16–5-re győzte le Grúziát Kecskeméten – folytatás pénteken 20 órától Románia ellen. Jegyek a helyszínen és a tex.hu oldalon válthatóak

… és akkor Mikheil Baghaturia emberelőnyből lőtt szépen a kapuba.

Hogy miért egy grúz góllal indítjuk a tudósításunkat?

Talán elfogadható az indok: egyrészt a ritka pillanatok egyike volt, hogy az ellenfél túljárt a védelmünk eszén, másrészt citált találatot az időpontja miatt érdemes elsősorban megemlíteni. Grúzia 8-as sapkában pólózó játékosa a 12. percben volt eredményes, azaz addig hiába próbálkozott akár ő, akármelyik társa, nem volt/lehetett sikerélmény.

MVLSZ_VOLVO_20180215_007.jpgJa, és el ne feledjük: akkor már 8–0 állt a kecskeméti uszoda tábláján…

Zalánki Gergő és Manhercz Krisztián elemében volt, de Angyal Dániel eredményes akciója emberről nevezhető talán a legszebb találatnak. Jansik Szilárd lövése sem volt persze akármi, illetve a centerek, Mezei Tamás és Bedő Krisztián (ezúttal Német Tonit, illetve Vámos Márton nem nevezte a meccsre a 15-ös keretből a játékosait variáló, a gólt is jegyző Kovács Gergőt például a másik oldalon próbálgató Märcz Tamás) is kitettek magukért.

Azaz, miként várható volt, hamar, nagyon hamar „kinyitotta” a mecset a magyar válogatott.

MVLSZ_VOLVO_20180215_013.jpgNagy Viktor a második negyedben 7–0-nál (Erdélyi Balázs lőtt be egy ötöst) védett nagyon emberhátrányban, ami jól mutatta, komolyan vette mindenki a csatát – pedig ha az igazat megvalljuk, a vízilabdához szükséges minden paraméterben szakadék tátongott a felek között. Ez jelenthette volna a veszélyt, ám a mieink koncentrációja nem csökkent a meccsen.

Pontosan ezt tükrözte például a harmadik negyedben 13–1-es állásnál egy kivédekezett támadás után Mezei megúszása, és a többiek szinte egyszerre utasítása: „Megúszott!”

Az utolsó negyedben talán már a végét várták a mieink, így a grúzok "közelebb" jöttek, s megpróbáltatásaik végül 16–5-nél értek véget. Válogatottunk tehát maximum egy edzésnek megfelelő mérkőzéssel melegített a folytatásra. Pénteken a franciákat Negrean négy góljával 7–4-re legyőző Románia ellen (amely kedden a Világligában 7–7-re is állt a szerbek ellen, s végül 14–7-re kapott ki) speciel biztosan.

A kecskeméti viadalra a helyszínen, illetve a tex.hu portálon lehet belépőt vásárolni – a pénteki mérkőzésekre 1500, a szombati és vasárnapi mérkőzésekre 2000 forintos napijegyek válthatóak, illetve a szombat délelőtti program 1200 forintért megtekinthető.

Férfi Európa Kupa-selejtező a Volvo támogatásával
A-csoport, Kecskemét, 1. játéknap

Magyarország–Grúzia 16–5 (6–0, 4–1, 5–1, 1–3)

Vezette: Haentschel (német), Dalli (máltai)

MAGYAROSZÁG: Nagy V. – Zalánki 2, Mezei 2, Jansik D., Erdélyi 2, Salamon 1, Bátori. Csere: Angyal 1, Manhercz K. 4, Jansik Sz. 3, Kovács Gergő 1, Bedő, Vogel (kapus). Szövetségi kapitány: Märcz Tamás

GRÚZIA: Tsrepulia – Imnaishvili, Meskhi 1, Kavtaradze, Jelaca 1, Bitadze 1, Rurua 1. Csere: Shubladze, Baghaturia 1, Gegelashvili, Magrakvelidze, Chikvinidze, Razmadze (kapus). Szövetségi kapitány: Revaz Chomakidze