E.ON Férfibajnokság: győzött a Fradi és a Szolnok

2017. december 15. 20:40

A hölgyek bajnokija mellett két férfi meccset is rendeztek pénteken este, a Szolnok a Margitszigeten, a Fradi pedig Kaposváron vizitált.

Kaposváron az első fordulóból elhalasztott bajnokit pótolták, a házigazda dunántúliak az Euro Kupa elődöntős Fradit fogadták. A vendég zöld-fehérek az első etapot 4-0-val indították, a hazaiak Tóth Kristóf centergóljával mindösssze szépíteni tudtak csak. A Ferencváros együttese a folytatásban tovább növelte a különbséget, a második etapot 6-3-ra, a harmadik negyedet pedig 6-1-re nyerték meg Varga Zsolt tanítványai. Az utolsó játékrészt 2-1 arányban a Kaposvár hozta ugyan, ez is kevés volt ahhoz, hogy megszorongassa ellenfelét, aki tízgólos sikerrel abszolválta a találkozót.

E.ON Férfibajnokság, Alapszakasz, A-csoport, 1. forduló
Kaposvári VK-FTC PQS Waterpolo 7-17 (1-4, 3-6, 1-6, 2-1)
Dobos D. 2, Juhász-Szelei 2, Tóth K., Lukács Á. B., Pataki G., ill. Vámos M. 5, Jansik Sz. 3, Manhercz K. 2, Sedlmayer T., Pohl Z., Német T. J., Varga Dénes, Mitrovics, Madaras N., Szirányi B.
(Teljes jegyzőköny: itt)

A sereghajtó UVSE a címvédő Szolnokot fogadta a Margitszigeten. A vendégek három és fél negyeden keresztül csak lövöldözték a gólokat, miközben egyet sem kaptak - Kardos 90 százalékos hatákonysággal őrízte portáját. Az egyetlen hazai szépségtapaszt Keresztúri Márton szerezte a negyedik negyed hajrájában szabaddobásból. Az összecsapás 13-1-es szolnoki győzelemmel zárult.