E.ON férfibajnokság, A-csoport: helytállt az AVUS, de a Vasas a végén fordított

2017. október 21. 19:24

A szombathelyiek nem álltak messze a bravúrtól, ám a vendégek a Burián Gergely, Bencz Rolf kettős eredményességére támaszkodva az utolsó negyedben behúzták a meccset. A Kaposvár odahaza nagyobb ellenállást fejtett ki a Szolnok ellen, de így is kikapott tízzel. A BVSC magabiztosan nyert az UVSE otthonában.

Hárommal több gól, hárommal kevesebb gólt – a héten edzőt váltó Kaposvár a pénteki 2–18 után „megúszta” szombaton egy 5–15-tel. Avagy a Szolnok a 11. fordulóból előrehozott meccs után immáron a soros, 4. fordulóban gyűjtötte be magabiztosan a három bajnoki pontot – nem véletlen volt elégedett Cseh Sándor vezetőedző, aki ugyanakkor azt is hozzátette a sajtótájékoztatón, hogy időnként erőlködött is csapata. Tíz játékosa így is gólt jegyzett – a somogyiak kapusa, Krémer Balázs mindezek ellenére 50% felett védett (16/31 52%), avagy rajta nem múlt semmi. A másik oldalon Nagy Viktor 14/19-cel zárt, csapata sikeréhez kétség sem férhetett.

MVLSZ_Vasas_Kaposvar_ffi_20171012_Madar_David_002.jpgEzúttal is tiszteletre méltó produkcióval rukkolt elő az újonc Szombathely, amely 5–3-ra, 6–4-re és 7–5-re is vezetett a Vasas ellen, amely nagy nehézségek árán kezdte 9–9-cel a záró negyedet. Amelyben aztán érvényesült a nagyobb rutin. Babay Árpád gólja révén átvette a vezetést Földi László együttese, majd a harmadik találatát jegyző Bencz Rolf duplázta meg a vendégek előnyét. S ugyan a remeklő Ekler Bendegúz még „betett” egy fórt, visszahozta a hazai reményeket, a balkezes, szintén ellenállhatatlanul pólózó Burián Gergely akciógólja 51 másodperccel a vége előtt mindent eldöntött.

A BVSC bitang jó támadójátékkal keserítette meg az UVSE dolgát: Szűcs Levente csapatában tíz játékos is eredményes volt, mindez nagyon jó lövőszázalékot eredményezett, avagy mindenki, az 58%-kal védő Györke Zsolt is hozzátette a magáét a vendégek sikeréhez.