E.ON Férfibajnokság: nyert a Szolnok és a Fradi

2017. október 20. 20:30

A negyedik forduló nyitómérkőzésén a Debrecen a Ferencváros csapatát látta vendégül pénteken este - a zöld-fehérek kiütéses győzelmet arattak a hajdúsági fővárosban. A nap másik mérkőzésén a Szolnok a tizenegyedik fordulóból előrehozott derbit játszotta le, a napokban edzőváltáson átesett Kaposvárral.

Akárcsak a szolnokiak győzelme, a ferencvárosiak sikere sem forgott veszélyben, mindketten magabiztos, kiütéses sikert arattak. Előbbi hazai medencében, utóbbi pedig a cívisvárosban.

Cseh Sándor tanítványai gyakorlatilag félidőre eldöntötték a három pont sorsát Berta József legénysége ellen, míg a Fradi a második játékrész végéig sem várt, az első etap végén már 0-8 állt a debreceni eredményjelzőn.

Szolnokon Jansik Dávid (3) Zalánki Gergő (3), Mezei Tamás (2), Milan Aleksics (2) és Milos Csuk (2) brillírozott, a cívisvárosban pedig Vámos Márton (5), Varga Dénes (5), Sedlmayer Tamás (3), Szirányi Balázs (3), és Jansik Szilárd (2) fogott ki nagyszerű napot.

E.ON férfibajnokság, alapszakasz, 4. forduló
Debrecen–FTC-PQS Waterpolo 6-22 (0-8, 3-4, 2-5, 1-5)
Durik 2, Macsi, Süveges, Kállay, ill. Vámos 5, Varga D. 5, Sedlmayer 3, Szirányi 3, Jansik Sz. 2, Német, Manhercz K., Madaras, Jaksics.
Komlósi Péter: – A Fradi egy nagyon erős, korszerű vízilabdát játszó együttes. Lemostak minket a pályáról, megengedhetetlen az, amit ma az önbecsülésünk ellen elkövettünk. Sok volt a hiányzónk, de ez nem indokolta ezt a hozzáállást.
Varga Zsolt: – Kevés gólon szerettük volna tartani a Debrecent, jó védekezést vártam a csapatomtól. Azt gondolom, hogy ezt véghez tudtuk vinni, és a támadásokat is jó ritmusban abszolváltuk.