Csapó pontot mentett a Vasasnak

2013. szeptember 27. 10:22

A Ferencváros 6-6-os döntetlent játszott a Vasassal az OB I. második fordulójának elhalasztott meccsén.

A TEVA-Vasas a horvátországi Korculán vett részt nagyon rangos nemzetközi tornán a múlt héten (itt negyedik lett), ezért a két klub a megállapodás értelmében csütörtökön pótolta be a bajnokit.

Rövid időn belül negyedik alkalommal találkoztak a felek, a szentesi kupaselejtezőben 11-8-ra a Fradi nyert, a kupa negyeddöntőjében előbb a Népligetben 9-9-es döntetlen, majd a Komjádiban a visszavágón 14-10-es piros-kék siker született – így a Vasas jutott a Final Fourba.

Az erősödő Fradi most is elcsípett egy pontot a Katonás Gergelyt még mindig nélkülöző Vasastól. Paján Viktor szerezte meg a vezetést a Fradinak, Drasko Brguljan csak 13 másodperccel a negyed vége előtt egyenlített. Jól védekeztek a csapatok a második negyedben is, Német Toni centergólja a játékrész közepén esett, az ellentámadásnál előnyből egalizált Martin Tyler (2-2).

Német harcolt ki ötméterest a harmadik negyed elején, Csapó értékesítette, aztán nem sokkal később Aidan Roach előnyből egyenlített. Dr. Steinmetz Ádám ismét a Vasasnak szerzett vezetést, viszont Gárdonyi elkezdett remekelni a hazai kapuban. A fiatal Major Martin 4-4-re alakította az állást, és bár a záró negyedben a zöldek kétszer is vezettek Tyler és Swift góljával, előbb Német Toni, majd kettős emberelőnyből, 4 másodperccel a vége előtt Csapó Miklós egyenlíteni tudott.

A vége iksz, a Fradival számolni kell.

Eredmény – OB I., 2. forduló, elhalasztott mérkőzés:

Széchenyi Bank-FTC – TEVA-Vasas 6-6 (1-1, 1-1, 2-2, 2-2)

FTC: Gárdonyi – Szabó B., Bóbis, Roach 1, Tyler 2 (1), Swift 1, Paján 1. Cserék: Kolozsi, Vogel Simon, Major 1, Etédi. Vezetőedző: Varga Zsolt.

Vasas: Barabás – Brguljan 1, Csapó 2 (1), Fazekas, Angyal, Takács, dr. Steinmetz 1. Cserék: Sedlmayer, Manhercz Á., Manhercz K., Hőna, Német T. 2 Vezetőedző: Földi László

Az eredmény alakulása: 1-0, 1-1, 1-2, 2-2, 2-3, 3-3, 3-4, 4-4, 5-4, 5-5, 6-5, 6-6.

Gól/emberelőny: 11/4, illetve 9/0
Gól/kettős emberelőny: 0/0, illetve 1/1
Ötméteresek: 1/1, illetve 1/1
Kipontozódott: Roach (29.), Tyler (32.), illetve Takács B. (30.)