Az OMV-kupát is megnyerte férfi junior-válogatottunk!

2017. július 23. 12:31

A szerbek legyőzése után 8-8-as döntetlen után ötméteresekkel Horkai György csapata győzött, így a BENU-kupa után újabb rangos tornán bizonyított. Jó előjelek az augusztusi, belgrádi világbajnokság előtt!

Horkai György csapata a belgrádi világbajnokság előtt a BENU-kupa megnyerése után újfent hazai tornával készül. A szombathelyi OMV-kupa 3. napján a szerbek elleni remek siker után Horvátország várt a mieinkre.

Az első negyed 2-2-je után két góllal elléptek a horvátok, ám zsinórban lőtt négy góllal (Vadovics Viktor, Teleki András, Burián Gergő, Szatmári Kristóf) 6-4-re a mieink álltak jobban. A kiegyensúlyozott parti harmadik negyedében 8-7-re újra a rivális vezetett, ám a záró felvonásban Burián egyenlített. A 8-8-as végeredményt követően következhettek az ötméteresek, amelyben a mieink nem hibáztak, miközben Vogel Soma hárította Butic lövését, így Magyarország győzött.

A BENU-kupa után újabb rangos tornán bizonyított, felettébb jó előjelek ezek az augusztusi, belgrádi junior vb előtt! Horkai György szövetségi edzőre előtt vár még egy nehéz feladat: meg kell neveznie a vb-csapatát, ami a fiúk jó teljesítménye miatt nem lesz egyszerű. Végül ez megtörtént, erről itt olvashat.

OMV-kupa nemzetközi férfi juniortorna, Szombathely
3. forduló

Magyarország-Horvátország 8-8 (2-2, 5-3, 0-3, 1-0) - ötméteresekkel 5-3
Gólszerzők: Gólszerzők: Burián 3, Teleki 2, Vadovics, Nagy Á., Szatmári, ill. Butic 2, Biljaka 2, Zovic, Dasic, Paparic, Duzevic

A másik mérkőzésen:
Ausztrália-Szerbia 4-20

Az OMV-kupa végeredménye: 1. Magyarország 8 pont, 2. Szerbia 5 pont, 3. Horvátország 5 pont, 4. Ausztrália 0 pont