Bajnok az AVUS-Szombathely! Irány az ob I!

2017. június 10. 12:22

Matajsz Márk csapata a másodosztály utolsó fordulójában tulajdonképpen finálét vívott a Békéscsabával: 3–0-s utolsó negyeddel 7–4-re nyert a viharsarokban, és ezzel megnyerte a bajnokságot.

A bajnoki „döntő” három negyedik a várakozásoknak megfelelően kiélezett, óriási csatát hozott, nem bírtak egymással a felek, 4–4 állt a táblán. Ez köszönhető volt a két remekül védő kapusnak, Szentesi Máténak, illetve Horváth Alexnek is. A záró menetben aztán „robbantott” a Szombathely, két akciógóllal és egy ötméteressel ellépett három góllal, és 7–4-re megnyerte a meccset, bajnok lett egyúttal kiharcolta a feljutást az ob I-be! A szintén a bajnoki aranyért küzdő Békéscsaba vereségével, illetve a BVSC és az Eszterházy FSC győzelmével az osztályozót jelentő második helyről is lemaradt.