A Dunaújváros már biztosan a BVSC előtt végez a középszakaszban

2017. február 14. 20:16

A keddi rangadón Kisteleki Dórával nem bírtak a hazaiak, ám végül így is magabiztosan nyertek, s biztosították minimum a második helyüket.

Hlengwie Mchunu és Gurisatti Gréta akciógóljával nyitott a Dunaújváros, amely egészen a második negyed közepéig őrizte előnyét. Kisteleki Dórával azonban nem bírtak a hazaiak – a BVSC világ- és Európa-bajnoka 4–4-re egyenlített. Petrovics Mátyás együttese aztán elveszítette a végleg kiállított Gyöngyössy Anikót, ami felettébb nehéz helyzetbe hozta a társaságot. A zuglóiak igyekeztek tartani a lépést, ám Szilágyi Dorottya és Menczinger Kata vezérletével fokozatosan lépett el Mihók Attila csapata. A BVSC-ben továbbra is csak Kisteleki Dóra lőtt gólt, így nem volt csoda, hogy 10–5 állt a táblán. A sort aztán a 29. percben az emberelőnyből betaláló Varga Viktória törte meg, ám kisvártatva Szilágyi válaszolt, így nem tudott közelebb férkőzni ellenfeléhez a Bolonyai Flórát ezúttal is nélkülöző vasutasok. A dunaújvárosiak kapujában Kasó Orsolya hatékony volt, 13 labdát fogott, a 68%-kal zárt, míg Doroszlai Vanda 8/19-cel, 42%-kal védett. Sikerével a Dunaújváros már biztos, hogy minimum második helyen zárja a középszakaszt, míg a BVSC harmadik lesz.

Női ob I, középszakasz, felsőház
A 9. fordulóból elhalasztott mérkőzés

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics–BVSC-Zugló-Diapolo 11–6 (3–2, 4–2, 2–1, 2– 1)
Szilágyi 5, Menczinger 2, Garda, Gurisatti, Vályi V., Mchunu, ill. Kisteleki D. 5, Varga V.