Ifi bajnokság: rangadót nyert a Vasas

2016. december 19. 9:53

Az FTC otthonában nyert rangadót a Vasas SC Continental az ifjúsági bajnokság kilencedik fordulójában, így a piros-kékek és a BVSC továbbra is 3-3 pont lemaradással üldözi a veretlenségét ezúttal is megőrző KSI-t.

A korosztályos küzdelemsorozatok közül a Komjádi kupában az FTC örülhetett a Vasas elleni párharcot követően, az ifjúsági bajnokságban viszont az angyalföldiek bizonyultak jobbnak. A Népligetben rendezett rangadón 5–5-ig fej fej mellett haladtak a csapatok, utána viszont több mint tíz percen keresztül nem kapott gólt a Vasas, lőtt hármat, amivel el is döntötte a találkozót. Plézer János együttesének ez volt a nyolcadik győzelme, így hat ponttal lépett el a Ferencvárostól.

A 18 pontos zöld-fehéreket beérte az Eger, amely a Honvéddal szemben nyert fontos meccset, hiszen a forduló előtt az Eger és a Honvéd is 15-15 ponttal állt. Itt a második félidő döntött, a hazai együttes 4–4-ről 7–4-re húzott el, s innen már nem tudott felzárkózni a Honvéd.

A bajnokság második felében is rendeztek ám rangadókat. A Debrecen már az első félidőben eldöntötte a Szombathely elleni csatát (8–2), így utolérte riválisát, míg a forduló előtt 12. Kaposvár a 14. Szolnok otthonában vívott fordulatos kis meccset. Szinte végig a Szolnok vezetett, a lefújás előtt két perccel 12–10-re, a Kaposvár azonban másfél perc alatt lőtt három gólt, így fordítani tudott.

Az ifjúsági bajnokságban a mostani volt idén az utolsó forduló, a fiatalok február 5-én folytatják.

Ifjúsági bajnokság, 8. forduló
ZF-Eger–RacioNet-Honvéd 11–8 (3–2, 1–2, 5–2, 2–2)
Magyar 3, Melegh 3, Tamir 2, Kürti, Korózs, Darmos, ill. Vad L. 3, Korbán 3, Tóth K., Víg

Tatabánya Vízmű SE–KSI SE 5–21 (0–6, 0–4, 2–5, 3–6)
Sebestyén 3, Perédi, Vajda, ill. Schmölcz 4, Telek 4, Kardos A. 3, Teleki 3, Petrák 2, Vékony 2, Szitkó, Rádli, Hevesi

UVSE–BVSC-Zugló 7–15 (0–4, 3–5, 2–1, 2–5)
Korbács 2, Dala D. 2, Kibédi, Mezei Zs., Baksa B., ill. Molnár K. 4, Fodor O. 3, Sugár 2, Gyenis 2, Ágh, Vincze, Makai, Balaska

FTC–Vasas SC Continental 6–9 (3–3, 1–1, 1–3, 1–2)
Gál 4, Irmes M., Goschi, ill. Bencz 3, Burián 2, Fodor R. 2, Trombitás, Makszim

DVSE–AVUS Szombathely 8–5 (3–1, 5–1, 0–2, 0–1)
Gólszerzők: Macsi M. 3, Nagypál 2, Kuprák 2, Katona, ill. Juhász M. 2, Ekler, Galambos, Sági

Rossmann-Szegedi VPS–Legrand-Szentes 7–10 (2–2, 1–2, 2–1, 2–5)
Szepes 4, Rácz-Fodor, Börcsök, Mekkel, ill. Badó 4, Pellei K. 3, Bocskay, Harangozó, Rébeli Szabó

Szolnoki Dózsa-Közgép–Kaposvári VK 12–13 (3–2, 3–1, 2–5, 4–5)
Klinga 3, Kotlár 2, Sléder 2, Menkó 2, Melkuhn 2, Monostori, ill. Németh L. 5, Ihárosi 4, Molnár Á. 2, Németh B., Csondor