Hatgólos dunaújvárosi siker Szegeden

2016. október 29. 11:59

A női bajnokság alapszakasz 7. fordulójában a Bujka Barbara vezérelte hazaiak mindent megtettek, de érvényesült a papírforma, és Szilágyi Dorottya remeklésére építve 14–8-ra nyert a bajnoki ezüstérmes. Az UVSE hetedik meccsét is megnyerte, míg a Honvéd a Tatabányánál bizonyult jobbnak.

A női bajnokság alapszakaszának 7. fordulójában nehéz túra várt a bajnoki ezüstérmes Dunaújvárosra, hiszen az alaposan megerősített Szeged otthonában lépett fel.

Mihók Attila csapata ennek megfelelő mentalitással állt oda a csatához, és a holland Carolina Slager büntetőjével (kiharcolta Menczinger Kata), továbbá Somhegyi Noémi előnygóljával 2–0-ra vezetett. Innen Bujka Barbara vezértelével még visszajöttek a hazaiak, a center második találatával a harmadik negyed elején is csak egy góllal, 5–4-ra vezettek az újvárosiak, sőt a 20. percben is mindössze egy találat volt a különbség (5–6).

Innen azonban beindultak a vendégek, egyre inkább léptek el riválisuktól. Aktív volt támadásban a hátul leginkább Bujkával hatalmasat küzdő Garda Krisztina, valamint a tarthatatlan, hat lövéséből hat gólt szerző Szilágyi Dorottya.

Kádár Ildikó, majd Bujka negyedik góljával 8–11-re még „feljött” a Szeged, ami Molnár Péter vezetőedzőnek is tetszett, ám innen három újvárosi találat született, s végül hat lett közte. Hazai oldalon Tóth Eszter 36%-kal (8/22) teljesített, míg Kasó Orsolya 50%-ot (3/6), cseréje, Kiss Alexandra pedig 38%-kal (3/8) zárt.

A Szeged vasárnap újra játszik, hiszen ne feledjük, tévémeccsen (M4, 16 óra) pótolja a BVSC elleni, 2. fordulóból elhalasztott mérkőzését!

Eredmény – Női ob I., alapszakasz, 7. forduló

Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem–Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 8–14 (2–3, 1–2, 3–5, 2–4)
Bujka 4, Miklós D. 2, Kádár 2, ill. Szilágyi 6, Garda 2, Slagter 2, Menzinger, Somhegyi, Horváth B., Vályi V.

RacioNet-Honvéd–Tatabánya 8–6 (1–1, 0–2, 3–0, 4–3)
Illés H. 4, O-Nagy, Szűcs P., Muzsnay, Peresztegi, ill. Azumah 2, Szellák 2, Bóta-Tóth A., Antalóczy

UVSE-Tirpicarium–Hungerit-Szentes 15–5 (5–1, 3–1, 2–0, 5–3)
Szücs G. 5, Keszthelyi 5, Czigány, Kisteleki H., Kövesdi, Csabai, Kuna, ill. Mihály K. 2, Kövér-Kis 2, Urvári