Nagy lépést tett a BL-főtábla felé az OSC!

2015. október 3. 20:42

Az OSC szép sikert aratott a Digi Nagyvárad ellen a BL-főtábláért folyó párharc első, idegenbeli mérkőzésén.

Vincze Balázs nem volt elégedetlen a BL-sorsolást követően, a Nagyvárad viszonylag kellemes ellenfélnek számított a főtáblára kerülésért vívott párharcban. Tavaly is találkozott a két csapat, akkor a Nyéki Imre Uszodában az OSC győzött (12-7 volt akkor a vége).

Mihnea Chioveanu nyitotta a gólok sorát a mostani nagyváradi odavágón szombat este, erre Bátori Bence és Kovács Gábor akciógóllal válaszolt (1-2) az első negyed derekán. A nagy öreg Tiberiu Negrean egyenlítőgólja után Salamon Ferenc emberelőnyből vette vissza a vezetést, és maradt is a 3-2 ide, az első negyed végén.

Kevés gól esett a mérkőzésen, egészen pontosan nehezen születtek meg a gólok, ebben nagy szerepe volt Gojko Pijetlovicsnak és Bisztritsányi Dávidnak. Az OSC erényére váljon, hogy rendre megszerezte a vezetést, Kevin Graham tette oda magát, amikor kellett, majd Popovicu (4-4) gólja után Bátori lőtt a kapuba.

Igen jól alakult a harmadik negyed, ugyanis Bátori, Salamon és Drasko Brguljan találataival 3-0-s szériát repesztett az OSC, így 8-4-re ment el. Több mint négyperces gólcsend után szépített Chioveanu.

8-5-ös magyar vezetésről következhetett a zárónegyed, és Negrean gyorsan szépített is. Az volt a kérdés, hogy az OSC ismét bebizonyítja-e, hogy szoros állásnál képes a véghajrában előrebillenni. A Brescia ellen például mínusz háromról állt fel az előző körben. Most nem felállni kellett, hanem megtartani az előnyt.

Salamon Ferenc gondolta így (9-6), a nagyváradiak pedig csak az utolsó percben tudtak szépíteni.

A vége 9-7-es magyar siker, jók az esélyek a visszavágóra.

Vincze Balázs, az OSC vezetőedzője a mérkőzést így értékelte:

„Pont ilyen mérkőzésre számítottam. Telt ház előtt játszottunk, ami egyértelműen felpaprikázta az ellenfelet, feltüzelt állapotban mentek bele a meccsbe. Ez meglátszott a játékukon, nem volt könnyű dolgunk. Ennek ellenére a félidőben már egy góllal vezettünk, majd a harmadik negyed elején egy olyan sorozatot produkáltunk, ami megalapozta a győzelmünket. A végén „csak” kettő lett a különbség, így lehetnék elégedetlen, de nem vagyok. A végén kaptunk egy emberelőnyt, amit nem tudtunk kihasználni, viszont ők is kaptak egyet, amit az utolsó pillanatban sikerült kiblokkolnunk. Igazságos eredmény született, és ez egy olyan eredmény, ami után valós esélyünk van arra, hogy a célunkat, a főtáblára kerülést két hét múlva a Kondorosi úton elérjük.”