Férfi junior-vb: kiváló győzelem a nyitányon!

2015. szeptember 4. 8:20

A magyar csapat legnagyobb csoportellenfelét, Görögországot győzte le nagyon magabiztosan a pénteki nyitómérkőzésen, az almaty-i világbajnokságon.

Nem volt mese, elkezdődött a nyár utolsó világversenye pénteken, kazah idő szerint 11 óra után nem sokkal kezdett Horkai György válogatottja Görögország ellen.

Méghozzá kiválóan, ugyanis 3-0-val nyitottak a fiúk, majd hiába jöttek fel 3-2-re a görögök, sikerült újra reagálni. Pohl Zoltán és Kovács Gergő 2-2, Zalánki Gergő egy góljával 5-2-re vezettünk.

Aztán nem volt megállás, Zalánki, Kovács és Manhercz Krisztián góljával 8-2-re ment el a magyar csapat a második negyed elején, hogy aztán a félidőben 9-4-es állást jegyezhessünk fel.

És a harmadik negyedben is folytatódott a kiváló magyar lövőteljesítmény, 13-4 is állt már az eredményjelzőn, a zárónegyed előtt 14-6 volt ide, pazar. Úgy tűnik, Zalánki Gergő a vb-re tartogatta jó formáját, negyedik góljával 16-7-es előnyt dolgozott ki a csapat, mellesleg Kovács Gergő is négyig jutott már addigra.

watch?v=jySWLDq-fUo A vége 17-9, megvan az első nagy lépés! Holnap Kína következik!

Eredmény – férfi junior-vb, 1. csoportmeccs:

Magyarország-Görögország 17-9 (5-2, 4-2, 5-2, 3-3)
A magyar gólszerzők:
Kovács G. 4, Zalánki 4, Manhercz 3, Pohl 3, Vogel Simon 2, Sedlmayer

(Sajnálatos módon a FINA stream-oldala nem sugározta a mérkőzést, legalábbis idehaza nem lehetett látni a helyszíni képet, reméljük, szombaton más lesz a helyzet.)