Ifibajnokság: a Vasas lett az ötödik

2015. április 26. 21:55

Az ifibajnokság élmezőnye április 27-28-án játszik az aranyéremért, a többiek április 26-án befejezték a bajnokságot.

Ebben az évben négyes tornák zárják a fiú ifjúsági bajnokságot. A négyes döntőt az alapszakasz-győztes UVSE rendezi. Az 5-8. helyért a KSI rendezésében játszottak a csapatok vasárnap. A KSI csúnyán elveszítette a Vasas elleni első mérkőzést, így csak a 7. helyért játszhatott, ott végül jobb volt a Honvédnál.
Érdekesség, hogy a Vasas már 12-4-re vezetett a mérkőzésen, amikor Kiss Kristófot négy percre kiállították. A KSI ennek ellenére nem tudott közelebb férfkőzni, a hátralévő 4 perc 40 másodpercben egyetlen gólt sem lőtt, Bicskei Attila büntetőt rontott, ráadásul a Vasas a hátránya ellenére még kétszer eredményes volt.

Az 5. helyet végül a Pécs legyőzésével szerezte meg a Vasas. A 9. helyen a Ferencváros zárt, némi meglepetésre a 11. helyet a Szombathely érte el, pedig az alapszakaszban mindössze egy mérkőzést tudtak nyerni, az utolsó körben.