Ifik: a KSI kicsúszik a legjobb négyből

2015. április 17. 21:39

Az Eger ellen kikapott az ifjúsági bajnokságban a KSI, így nem lesz ott a felsőházi rájátszásban.

Már csak néhány mérkőzés maradt hátra az ifjúsági bajnokság legmagasabb osztályának alapszakaszából. A 21. körből a Fradi-Szentes mérkőzés maradt szombatra, míg a 22. kört egyetlen meccs kivételével vasárnap rendezik.

Ügydöntő volt a pénteki, 21. fordulóból lejátszott KSI-Eger találkozó, a "sportiskolások" ugyanis csak az 5. helyen álltak a forduló előtt, márpedig az aranyéremért az első négy küzdhet majd egy négyes döntő keretében. A bajnokság végén 1-4, 2-3 párosításban játszanak elődöntőket, a győztesek mehetnek a bajnoki címért, a vesztesek a bronzéremért.

A KSI pénteken délben végül elveszítette a harmadik helyen álló Eger elleni bajnokit, így sorozatban második fontos hazai meccsét bukta el, hiszen a Szentes, közvetlen riválisuk nemrég 10-6-ra nyert a Száchy-medencében. A szentesiek még egy meccsel kevesebbet játszottak, de ha szombaton a Fraditól, és valamilyen egetverő csoda folytán vasárnap hazai medencében a Debrecen ellen is kikapnának, a KSI pedig hozná utolsó bajnokiját, akkor is csak pontegyenlőség alakulna ki a negyedik helyen. Kettejük párharcában azonban a Szentes a jobb, hiszen ősszel odahaza 10-7-re kaptak ki a KSI-től, ez az eredmény áll szemben az említett 10-6-os budapesti győzelemmel.

Az utolsó fordulóban, vasárnap dől el, ki nyeri az alapszakaszt, ugyanis az UVSE és a BVSC éppen egymás ellen játszik.