Kanada legyőzte az amerikaiakat

2015. március 31. 9:31

Elkezdődött az interkontinentális világliga-selejtező az Egyesült Államokban.

Ahogyan írtuk, két csoportban küzdenek egymással a csapatok a továbbjutó négy helyért. Nagy lépést tett Bergamó felé Kanada, ugyanis a többi közt Kevin Graham két és Oliver Vikalo egy találatával is, 10-9-re verték a hazaiakat. Az amerikaiak a harmadik negyedet ugyan 5-0-ra megnyerték, ez nem volt elég, ugyanis a zárószakaszban 3-1-re a debreceni Dusan Aleksicset is szerepeltető kanadaiak voltak jobbak, ők nyerték a rangadót.

Az ausztrálok viszonylag nehezen nyertek a brazilok ellen, ők valóban a harmadik negyednek köszönhetik a sikert, azt 5-1-re hozták. Két gólt szerzett a korábban az OSC-ben szereplő Adrian Delgado a braziloknál, míg a Ferencváros két légiósa, Joel Swift és Aidan Roach szintén 2-2 gólt szerzett.

Japán biztosan verte Argentínát, a magyar válogatott egyik kazanyi vb-ellenfelét, a honvédos Shimizu 3, Takei 1 gólt lőtt.

Folytatás kedden. A meccseket élőben lehet követni ezen a linken.

Eredmények - világliga-selejtező, 1. nap:

Brazília-Ausztrália 10-13 (3-2, 4-4, 1-5, 2-2)
Felipe Perrone 2, Rocha 2, Delgado 2, Salemi, Gomes, Silve, Guimares, illetve Cotterill 3, Campbell 2, Power 2, Gilchrist 2, Roach 2, Swift 2

Kazahsztán-Kína 10-9 (2-5, 4-3, 2-0, 2-1)
Ukumanov 3, Pekovich 3, Gubarev 2, Medvedev, Godovanyuk, illetve Feihu 3, Chufeng 3, Tao, Nianxiang, Jinghao

Japán-Argentína 14-9 (4-4, 5-1, 2-1, 3-3)
Okawa 4, Shimizu 3, Adachi 2, Takei, Yasuda, Kadono, Hemmi, Arai, illetve Yanez 4, Carbantes 2, Maroni 2, Demarchi

Kanada-Egyesült Államok 10-9 (4-2, 3-1, 0-5, 3-1)
McElroy 4, Graham 2, Robinson 2, Boyd, Vikalo, illetve Cupido 3, Azevedo 2, Bowen 2, Kimbell, Wigo

20.00: Egyesült Államok-Argentína

Az időpontokhoz 9 órát kell hozzáadni a magyar időhöz.

A további küzdelmek április 2-4. között zajlanak. A világliga szuperdöntőjében a házigazda olaszok mellett a három európai selejtezőcsoport győztese kerül majd ki, az első helyen Magyarország, Horvátország és Szerbia állnak. A magyar válogatott utolsó mérkőzését április 14-én játssza, a görögök ellen, Győrben.