A Tatabánya nyerte az ob I/B-s rangadót

2015. március 29. 12:37

Egyetlen góllal győzött az Ybl ellen a TVSE, így ez a három pont jól jön majd neki a rájátszásban. Az A csoportban a Miskolc megint nyert.

A Honvéd Utánpótlás ellen fontos meccset játszott a bajnokság egyetlen hibátlan csapata, de ők sem tudták olyan nagyon megszorongatni a miskolciakat, akik így 16/16-
tal állnak a csoport élén, és most a tabella másodikjától vették el a három pontot. A szombati meccsek közül még egy érdekesség: a sereghajtó MAFC három góllal legyőzte a nem is olyan régen a Honvédot megverő Kecskemétet, amely így visszacsúszott az utolsó előtti helyre (tekintve, hogy a Pécs legyőzte az UVSE-t). A kecskemétieknél gólt szerzett a játékosedző Monostori Attila és fia, Balázs is.

A B csoportban sokkal bonyolultabb a helyzet az élen, hiszen nagy csatát vív a Tatabánya, az Ybl és a Neptun az első helyekért. Előbbi két csapat éppen egymással találkozott Tatabányán. Nagyon jól kezdett az Ybl a rangadón, hiszen 4-0-ra nyerte az első negyedet, talán emiatt is cserélték le Pelle Balázst a hazaiak, helyére Csongár István állt be a kapuba. Csakhogy aztán a második nyolcpercet éppen ennyivel hozta a TVSE, és a harmadik szakasz 2. percében a végül 4 gólig jutó Garancsy András találatával már vezetett is (5-4).

A folytatásban is fordulatosra sikeredett a meccs, ahol helyenként ob I.-es színvonalú támadásokat láthatott a közönség. Nem hagyta magát az Ybl, amely 5-4 után, a harmadik negyed második percében került először emberelőnybe (nem sokkal előtte Lévai Balázs másodedző piros lapot kapott). Érdekesség, hogy kettős emberelőnyre változott ez, sőt, a következő emberelőny után is kaptak még egyet gyorsan, mindkét szituációt sikerült góllal befejezni, Szilágyi Kristóf és Kibédi László révén. A negyed 5. percében 8-6 volt ezzel az Yblnek. Ezt két Garancsy-gól egalizálta a negyed végére.

Sorozatban három tatabányai gól következett (így egyhuzamban öt) a negyedik negyedben (11-8), ezzel pedig eldőlt a mérkőzés, annak ellenére, hogy a legvégén még megvolt az esély az egyenlítésre. A hazaiak korábban nyertek a MOM-uszodában is, így minden jel szerint 12 ponttal vágnak neki a rájátszásnak.

A Neptun gólgazdag meccsen, 19-11-re verte a Szolnokot, így a második helyre ugrott.