Juniorok: szoros vereség a szerbektől

2015. február 13. 22:23

Rendkívül izgalmas, fordulatos mérkőzést játszott Horkai György erősen tartalékos együttese Belgrádban, az ott zajló U20-as tornán.

A házigazda szerbek ellen nemhogy végig tartotta magát a magyar válogatott, hanem a 3-3-as első félidő után a második negyedben már 7-5-re is vezetett, hogy aztán a félidőben is nálunk legyen a kétgólos előny (9-7).

A harmadik negyed igen gólerősre sikeredett, a szünetben a magyar kapuban György Dávidot Sólyomvári Márton váltotta. 14-14-ről következett az utolsó negyed, végül azt egyetlen góllal megnyerték a házigazdák. A legeredményesebb az 5 gólt szerző Zalánki Gergő lett, Sedlmayer Tamás 4-ig jutott.

A másik mérkőzésen Horvátország 18-14-re legyőzte Olaszországot.

A magyar válogatottban nincs ott a tornán Kardos Gergely, Kalanovics Balázs, Kovács Gergő, a KSI játékosai Egyiptomban edzőtáboroznak. Nem utazott Belgrádba Pohl Zoltán, Nagy Ádám és Pellei Frank, mint ahogyan a Volvo-kupán szereplő Manhercz Krisztián sem. A szerbeknél is volt hiányzó, a felnőttekkel a világkupán aranyérmes Subotic, valamint Stojanovic.