Férfi

Világkupa: Dél-Afrika nem okozott gondot

2014. augusztus 22. 12:50

A férfiválogatott magabiztosan masírozott be a kazahsztáni Világkupa elődöntőjébe.

A magyar válogatott mérkőzése előtt az Egyesült Államok 7-7-es rendes játékidő után 4-2-re legyőzte Ausztráliát a büntetőpárbajban, így elődöntőbe jutott. Ez azért is volt érdemi információ a mieink számára, mert ők lehettek ellenfeleink a döntőbe jutásért, amennyiben Dél-Afrikát sikerül legyőzni.

Lévai Márton kezdett a magyar kapuban a szerény képességű dél-afrikai válogatott ellen. Az első magyar akció eredménytelenül végződött, de aztán Bedő Krisztián harcolt ki fórt, Erdélyi Balázs meg azonnal a kapuba lőtt, 1-0.

A második magyar fórt Varga Dénes lőtte el, de az ellenfél kapusa résen volt. A negyed közepén kettős emberelőnyből Bedő növelte előnyünket, 2-0. Kiválóan
védekeztünk, a dél-afrikaiak lövésig sem jutottak.

Nem úgy Varga Dénes, aki 3-0-ra alakította az állást egy időkérést követően, a negyed utolsó percében. Lévainak kellett közbeavatkozni egy éles dél-afrikai
löketnél, az első negyed 3-0-val végződött.

Szép labdajáratás után Bedő a jobb szélről lőtt gólt, ez volt a negyedik magyar találat (4-0), a második negyed elején. Emberelőnyből próbálkozhatott Dél-Afrika, de Lévai megfogta a lövést, Bátori Bencéé viszont védhetetlen volt, a kapufáról pattant a kapuba, 5-0.

Fotó: Russell McKinnon

A stream a meccs ezen szakaszában "megadta magát", így a vlv.hu szöveges tudósítására támaszkodtunk a későbbiekben.

Továbbra sem tudott kibontakozni az ellenfél, igaz, a negyed derekán egy kapufáig eljutottak. Madaras Norbert viszont megrezegtette a hálót, ezzel lett 6-0. Nagy esélyt kapott aztán Dél-Afrika, hiszen 5 métereshez jutottak, viszont Badenhorst lövése Lévainak és a kapufának köszönhetően kimaradt.

Erdélyi Balázs lőtte saját maga második, a magyar csapat hetedik találatát messziről, Madaras pedig a nyolcadikat, a nagyszünetben 8-0 az állás.

Hosnyánszky Norbert elhozta a labdát a harmadik negyed elején, majd rögtön emberelőnybe kerültünk, a ziccert Decker Ádám húzta be közelről. Angyal kiállítás után is érintetlen marad a háló, mint ahogyan a következő dél-afrikai támadásnál, amikor is Lévai védett nagyot. Kisvártatva Varga Dániel lőtt nagy gólt, a dél-afrikai kapus még most sem tudja, Dani hová nézett (10-0). Lévai Marci továbbra is remekelt, mint ahogyan az egész tornán gólerős Madaras Norbert is, harmadik góljával 11-0 volt az állás az utolsó perchez érkezvén.

Varga Dániel 5 méterese maradt ki aztán, de azért így is összejött a tucatot jelentő 12. találat: Erdélyi Balázs lőtte be emberelőnyből. Ezzel zárult a negyed.

Némi meglepetésre a dél-afrikaiak hozták el a labdát a negyedik ráúszásnál, de gól nem született az akcióból. Gór-Nagy Miklós még nem lőtt gólt a meccsen, egészen a negyed 2. percéig, amikor emberelőnyből talált be, 13-0.

Pierre Le Roux-nak nagy napja lett a mai, ő volt a dél-afrikai első góljának szerzője. Nem is akármilyen gólt lőtt: felsőkapufás bombagól volt, érthetően nagyon örült neki. Madaras kiállítása után sikerül kivédekezni a fórt, majd jött Bátori második találata, ezzel lett 14-1, három perccel a vége előtt.

Három perc sok idő, de már csak egy gól született, mi lőttünk Bátori révén, 15-1-es sikerrel ott vagyunk a négy között.