A horvátokat is legyőzte a férfiválogatott

2014. július 21. 12:44

A magyar csapat már csoportgyőztes, de győzelmével a harmadik helyre lökte a horvát csapatot.

A magyar válogatott egy percig sem hagyott kétséget afelől, hogy meg akarja nyerni ezt a mérkőzést. Ahogyan a meccs után Benedek Tibor elmondta, csak az egyik motivációs tényező volt az, hogy a győzelemmel elkerülhettük a szerbeket a döntőbe jutásért folyó meccsen (már ha ők megverik a görögöket a folytatásban).

A mieink 3-0-s hátrányba kerültek a találkozó elején, amikor még nem sikerült kellő hatékonysággal az emberelőnyös helyzeteket belövöldözni. Ahogyan az eddigi mérkőzéseken, úgy ezúttal sem esett azonban össze a magyar válogatott. Ugyanolyan türelmesen fejlődött meccs közben, mint eddig, és ki is fizetődött ez a türelem, egy idő után ugyanis elkapták a fonalat a srácok.

A csapat erősségét jelzi, hogy a hét gólon heten osztoztak, ráadásul az eddigi a mieink legeredményesebb játékosának, Varga Dánielnek az ezúttal gyengébb mutatóját is ellensúlyozni tudták a többiek.

Eredmény - Európa-bajnokság, 8. játéknap:

Magyarország-Horvátország 7-6 (0-2, 4-2, 1-0, 2-1)
Gólszerzők: Madaras, Erdélyi, Hosnyánszky, Szivós, Varga Dénes, Tóth, Hárai 1-1, illetve Sukno 2, Setka, Jokovic, Milakovic, Muslim 1-1

Montenegró - Szerbia/Görögország

Az élő közvetítés az alábbiakban olvasható vissza.

4. NEGYED:

Sukno hozta el a labdát a ráúszásnál. Dobud ellökte magát, jöhettünk előre. Erdélyi lőtt Pavicba, majd Muslim Nagyba a negyed elején. Tóth Márton is megpróbálta, de a nyakán lógtak, nem volt esélye a labdát irányítania. Aztán újra ő kapott esélyt, a labda azonban a kapufáról nem pattant eléggé befelé a vízen. Az a helyzet, hogy Pavic nagyszeűen védett, Vámos lövése már a 13. ártalmatlanított magyar lövés volt.

Aztán Tóthnak csak összejött, Erdélyi Balázs adott be középre, elmozdult a beadásba ujjheggyel beleérő védőjétől, és behúzta a kapuba, 6-5! Madaras kiállítása után Muslim azonnal lőtt, 6-6! Varga Dénes kiállítása után Nagy hárította a Buljubasic lövését, ami egyébként középre tartott.

1 perccel a vége előtt támadhattunk, Hárai kapta meg a labdát, és becsavarta, újra vezetett a magyar válogatott, 7-6! 14 másodperccel a vége előtt Sukno ellőtte a kapu mellé, hibátlanul zárt a magyar válogatott a csoportban.

3. NEGYED:

Erdélyi elhozta, megint. Vámos Marci lövése volt hatástalan, majd a túloldalon Szivós szerzett labdát. Varga Dániel lövése hatodszor sem sikerült. A 2. percben Gór-Nagy kiállítása után remek figurát játszottak a horvátok: Muslim tolta fel a kapufához Buljubasicnak, de Nagy kiszedte a ficakból. Szépen csordogált a negyed, próbálkoztak is a felek, gyűrték egymást, de gól csak nem akart születni. Aztán az 5. percben Benedek Tibor időt kért.

Megérte, mert Madaras Norbert irgalmatlan nagy góljával először vezettünk a találkozón, 5-4! Meg kell hagyni, Sandro Sukno is ezt tette, Nagy lemaradt egy ütemmel, nem mintha a jobb felsőbe haladó labdát könnyű lett volna hárítani. 1:31 állt a táblán, amikor Tucak kapitány időt kért. Kettős emberhátrányba kerültünk, előbb Varga Dánielt, majd Gór-Nagy, utóbbi kipontozódott. Csakhogy nagyon gyorsan ellőtték a horvátok. Jokovic próbálkozott, Nagy résen volt. 5-5 a vége a negyednek.

2. NEGYED:

Erdélyi Balázs hozta el a labdát a második ráúszásnál, az első magyar akció végén Madaras lőtt kapufát. Decker Ádám kiállítása után Andjelo Setka lőtt, először Nagy Viktor bravúrral hárított, aztán az ismétlés már bent volt, 0-3! Hosnyánszky Norbert lőtt óriási gólt, bár a labda talán nem haladt túl teljesen a gólvonalon, sebaj. A következő magyar akció végén Varga Dániel próbálta meg szabaddobásból, Pavic volt a végállomás.

Niksa Dobud ejtett, nem volt valami éles próbálkozás, Nagy könnyen lehúzta. Erdélyi Balázs lőtt messziről fölé, talán ezúttal kicsit elhamarkodottan próbálkoznak a srácok. 4:12-vel a nagyszünet előtt újabb horvát kapufa következett, zárkózhattunk. Erdélyi klasszisa, hogy az elhibázott lövése után sem csappant az önbizalma, nagyon messziről szúrta rá, majd miután kijött a vízből, Benedek Tibor még mondott neki pár biztató szót. 2-3!

Szivóóóós Marci! Ő meg megirigyelte Balázst, és a másik oldalról lekopírozta leendő egri csapattársa produkcióját, 3-3! A hatodik percben Hosnyánszky Norbert kipontozódott, ráadásul 5 méterest kaptak a horvátok. Maro Jokovic értékesítette, 3-4! Varga Dénes egyenlített, miközben hihetetlen gyilkolászásnak volt kitéve középen Hárai Balázs, 4-4!

1:28 volt hátra a nagyszünetig, amikor időt kért Ivica Tucak kapitány. Előbb Zivkovic lövése akadt el Nagyban, majd Varga Dánielé a blokkban. Daninak ma kevésbé ment messziről, 5-ből egy sem rezzentette meg a hálót. 14 másodperccel a vége előtt a magyar kapitány kért időt, tekintve, hogy mi jöhettünk Jokovic Nagyba lőtt lövése után. Erdélyi lövése kapufa lett, 4-4 a nagyszünetben.
1. NEGYED:

A tét nélküliség ellenére hatalmas érdeklődés volt a meccs iránt, sokan szerettek volna bejutni ma is, ez végül 6200 embernek sikerült. Itt van a lelátón a teljes U18-as válogatott, amely nemrég tért haza Szicíliából, ahol tornát nyert. Szurkol a mieinknek a Tankcsapda zenekar összes tagja vagy épp Nagy László, Lothar Matthaus is a Hajós-uszodában, és persze a sportág jeles képviselői is tiszteletüket tették.

A horvátok elhozták a labdát az első ráúszásnál, de Nagy Viktor indíthatta a mieinket. Gór-Nagy lőtt nagy kapufát, maradhatott nálunk a labda azonban. Gór-Nagy kiállítása után a centert próbálták megjátszani, de annyira kapaszkodnia kellett horvát barátunknak, hogy nem lehetett belőle lövés. Madaras megküldte a másik oldalon, Pavic védeni tudott, a harmadik perc végén. Ivan Milakovic bombagólja következett, 0-1.

Milakovicot aztán kiállították, Varga Dénes passzát azonban lefülelték. Tóth Márton húzását védte Pavic kapus, az előnyökkel egyelőre gondban vagyunk. De volt ez már így. 2:33-mal a negyed vége előtt Benedek Tibor időt kért. Szivós Márton lőtte el a bal oldalról a labdát, Pavic volt a végállomás, szerencsére a túloldalon nem jött újabb lövés. Varga Dénes lőtt messziről Pavicba 1:19-cel a negyed lejárta előtt, 6-ból 6-ot védett Pavic mellesleg ez idáig.

Ivica Tucak időkérése után először Szivós Mártont, majd Hosnyánszky Norbertet állították ki, Sandro Sukno már akkor lőtt gólt, amikor az egyik kiállítottunk visszatérőben volt. 0-2 az első negyed vége.

Bevezető:

A férfiválogatott százszázalékos teljesítménnyel már megnyerte a B csoportot és biztosan elődöntős. A csapat a négy lejátszott csoportmérkőzésén 113 kapura lövési kísérletből 48 gólt lőtt. A legeredményesebb hazai játékosok Vargáék: Dániel és Dénes egyaránt 9 góllal áll, előbbi 15, utóbbi 17 lövési kísérletből ért el kilenc gólt. A magyarok négy büntetőt harcoltak ki a mérkőzéseken, 3-at használtak ki.

A kapusok is remekeltek az eddig lejátszott találkozókon: Nagy Viktor 47,8%-ban (22/46), míg Decker Attila 68,4%-ban (13/19) védte az ellenfelek lövéseit.
Ha a személyi hibákat vizsgáljuk, akkor Magyarország ellen 52 alkalommal fújtak a játékvezetők, és ebből 8 alkalommal kipontozódott egy játékos, Gór-Nagy Miklós háromszor.