E.ON Férfi OB I: a Honvéd, a BVSC és a Szolnok is fontos meccset nyert

2023. február 4. 20:10

A férfibajnokság szombati játéknapján a Szolnok nyerte a Vasas elleni rangadót, a vendégek három meghatározó játékosukat is nélkülözték. Decker Attila parádézott a Honvéd kapujában, UVSE-s kollégája, Korom Dániel pedig gólt szerzett.

Nem tudott olyan meglepetést okozni az Eger, mint tette az OSC ellen idegenbeli győzelmével, inkább talán magának okozott meglepetést a Ferencváros elleni szombati mérkőzésen. Merthogy három gólnál mindenképp többre hivatott a sorozatban hét győzelmet szerző csapat, ezúttal azonban a bajnoki címvédő nem kegyelmezett.

Érdekes, hogy Lőrincz Bálint cserés kiállítást kapott a meccs derekán, hét játékos tartózkodott ugyanis a vízben az egyik akciót felvezetendő. A vége 14-3.

A nap rangadóját a Szolnok nyerte, a Vasas Branislav Mitrovic, Konarik Ákos és Mezei Tamás nélkül utazott el a meccsre, amely végül fordulatosan alakult. Szinte végig a Vasas vezetett, 7-5-nél már két góllal. A harmadik negyed végére 8-7-re jött fel a Szolnok, majd a negyedik szakaszban a végül öt gólig jutó, az utolsó negyedben hármat lövő Pásztor Mátyás találatával egyenlített is.

4:53-mal a vége előtt Zerinváry Lórándot brutalitásért 4 perces kiállítással sújtották. Újabb két góllal (Kovács Gergőnek is jól ment ezen a napon) már 10-8-ra is ment a hazai csapat, de a Vasas egyenlített Nagajev két góljával.

A vége mégis szolnoki siker, 58 másodperccel a vége előtt Pásztor lőtte a győztes gólt, így Hangay Zoltán csapata hangolt győzelemmel a szerdai Euro Kupa-negyeddöntő előtt.

Az UVSE 1-3-ról állt fel, és őrölte fel szép lassan a szentesieket az alsóházi rangadón. Az utolsó negyedet 7-7-es döntetlennel kezdték a csapatok, 8-8-nál is sokáig befagyott az eredmény, de a végén Szentesi Ádám belőtt egy emberelőnyt az utolsó pillanatban. A szentesieknek 22 másodpercük maradt, 7 a 6-ban támadtak, végig Kardos Gergelynél, a vendégek kapusánál volt a labda, aki el is lőtte, a kapu mellé. Még volt annyi ideje Korom Dánielnek, hogy lemásolja az egri Grieszbacher Márk kapusgólját - így lett 10-8 a vége.

Ami az esti mérkőzéseket illeti: a Honvéd nagyon magabiztosan verte a Szegedet, ehhez kellett Decker Attila ihletett formája, nem nagyon lehetett betalálni a kapujába. 10-1-ről jött a negyedik negyed, 92%-kal zárt a barcelonai világbajnok, a zárószakaszra Farkas Domonkos állt a kapuba. A Honvéd győzelmével feljött a negyedik helyre.

A Kaposvár szintén nagyarányú győzelmet aratott, kijött neki a lépés a Miskolc ellen (már 11-2 is volt a hazaiaknak), míg az OSC hozta a kötelezőt a jól kezdő KSI ellen.

A Pécs és a BVSC igen szoros meccset vívott, jól kezdett a PVSK, majd többször is két góllal ment a zuglói csapat, így vágtak neki az utolsó negyednek is. Megtartotta ezt a különbséget a BVSC, amelyben Gyárfás Tamás és Csapó Miklós 5-5 gólt szereztek.