Női Euro Kupa: előny nincs, de mindhárom párharcban él a remény

2023. január 28. 20:20

Az UVSE a görög Ethnikos ellen játszott 10-10-es döntetlent, így az athéni visszavágón dől el minden. Az FTC a spanyol Terrassa otthonában két-, az Eger a Vouliagmeni otthonában három góllal kapott ki, így két hét múlva itthon kell majd nyerni.

A Bajnokok Ligája selejtezőjében 3-0-s első negyeddel kezdett az UVSE az Ethnikos ellen, ezúttal azonban a görögök voltak magabiztosabbak az elején, hiszen 3-1-gyel nyitottak. Félő volt, Benzcur Márton nehéz helyzetben lévő fiatal csapata megtörik, de nem így történt: Faragó Kamilla és Rybanksa Natasa hiányában ezúttal a mezőnyben is akadt, aki a csapat élére áll, hiszen a második etapban Hajdú Kata triplázott, mellette Varró Eszter és Mácsai Eszter is betalált, és a védekezés is rendben volt, Magyari Alda is hozta a jó formáját. Így fordított az UVSE, amely Baksa Vanda góljával a kemény harmadik negyedben már plusz kettőben volt. A vendégek azonban egyenlítettek, majd a 7-7-ről induló záró felvonásban kétszer is vezettek, de előbb Mácsai Eszter, majd a végén Peresztegi-Nagy Kinga egyenlített, így a felek a 10-10-es döntetlen után két hét múlva meccsnullról indulnak csatába.

Sike József abban bízott, hogy a második, egri meccsre jó esélye marad a továbbjutást kiharcolására csapatának - nos, háromgólos a hátrány, ami nem jelent könnyű helyzetet. Az olló sajnos a végén nyílt ki, hiszen a tengerentúli és orosz légiósokkal felálló Vouliagmeni otthonában kiválóan tartották magukat a hevesiek, 7-4-ről is egyenlítettek, és hét perccel a vége előtt is csupán egyetlen gól volt a felek között a különbség. Ebben főszerepet játszott a két négygólos húzóember, Szilágyi Dorottya és Czigány Dóra; sajnos azonban a túloldalt az ausztrál Ridge villogott, öt gólt is jegyzet, ebből kettőt a végén, ezzel 15-12-re győzött a házigazda. Talán mondható, bravúr kell innen a továbbjutáshoz.

Ha nem is bravúr, de az idegenben nyújtott produkciónál több kell majd az FTC-től is, amely a Terrassa otthonában szenvedett 9-7-es vereséget. A spanyol női póló nyilvánvalóan a kontinens egyik legjobbja, ám a Sabadell és a Mataro szintjét azért nem éri el Xavier Perez alakulata, avagy nem reménytelen a Fradi helyzete. A szombati meccs  szorosan alakult, 5-4-re még Gerendás György együttese vezetett, ám a hazaiak 4-0-s etappal fordítottak. Gurisatti Gréta és Leimeter Dóra tudott duplázni, átelleben azonban hároman is megtették mindezt, talán "csak" ennyi volt a különbség.

Női Euro Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések

UVSE - Ethnikos Piraeus (görög) 10-10 (1-3, 5-2, 1-2, 3-3)
Gólszerzők: Hajdú 4, Mácsai E. 2, Szücs, Varró, Baksa, Peresztegi-Nagy, ill. Kontoni 3, Benekou 2, Andrews 2, Borisova, Katsimpiri, Chatzikyriakaki

NC Vouliagmeni (görög) - ZF-Eger 15-12 (2-2, 5-4, 4-4, 4-2)
Gólszerzők: Ridge 5, Giannopoulou 3, Tankeeva 2, Wright 2, Kaifa, Elliniadi, Angelidi, ill. Szilágyi D. 4, Czigány 4, Borsi 2, Parkes, Szellák

CN Terrassa (spanyol) - FTC-Telekom 9-7 (2-1, 2-3, 4-2, 1-1)
Gólszerzők: Cantero 2, Camus 2, Bosveld 2, Cuenda, Ten Broek, Pena, ill. Gurisatti 2, Leimeter 2, Vosseberg, Kuna, Tóth-Csabai

Lille (francia, Hertzka Orsolya) - Antenore Plebiscito Padova (olasz, Vályi Vanda 1 gól) 12-10

A második összecsapásokat február 11-én rendezik.