E.ON Női OB I: a bajnok nagy fordítása a kupagyőztes otthonában

2022. december 3. 18:13

Az M4 Sport+ által élőben közvetített meccsen jól kezdett az Eger az UVSE ellen (4-0 az első negyedben), ám Benczur Márton csapata kiválóan reagált, parádés játékkal fordított, nyert 12-9-re, s ezzel hibátlan maradt. Szintén hibátlan a Dunaújváros és az FTC.

A 6. forduló rangadóján az előző idény kupagyőztese és bajnoka, azaz az Eger és az UVSE feszült egymásnak a Bitskey-uszodában - a rangot emelte, hogy az M4 Sport+ élőben közvetítette a csatát. Azt a csatát, amelyet parádésan kezdte Sike József együttese: miközben hátul minden területet lezárva, az UVSE támadásait teljesen elfojtva dolgoztak a hazai hölgyek, elöl a Parkes Rebecca, Czigány Dóra, Szilágyi Dorottya trió vezérletével 3-0-ra vezettek. És amikor a negyed végén a vendégek Magyari Aldát is előre küldték, amit dudaszós egész pályás góllal (Czigány) kontrázott meg a hevesi társaság, 4-0 állt a táblán.

Benczur Márton csapata viszont képes volt váltani, a sokmozgásos csapatjátékkal, minden vízben lévő játékos hasznosságával közelített, majd a harmadik menetben már fordított is. Ez a parádés váltás végül olyan jól sikerült (Peresztegi-Nagy Kinga triplázott, de Tiba Panna, Aubéli Tekla vagy éppen Baksa Vanda, Szegedi Panni játékát, Magyari Alda kapusteljesítményét érdemes kiemelni), hogy a végén izgulnia sem kellett az UVSE csapatának, amely 12-9-es diadallal maradt százszázalékos.

Szintén hibátlan maradt a BVSC otthonában végig vezetve végül 6-4-re nyerő Dunaújváros, valamint a Tatabányán magabiztosan nyerő FTC. A III. Kerületi TVE Brezovszki Gerda hatosával 13-10-re nyert Szegeden, a Szentes pedig a Győr ellen gyűjtötte be a pontokat.

E.ON Női OB I
6. forduló

Szegedi NVE - III. Kerületi TVE 10-13 (1-4, 4-2, 4-4, 1-3)
Gólszerzők: Lendvai 4, Ráski 3, Pádár 2, Kenéz, ill. Brezovszki 6, Kudella 3, Hajdú R. 2, Gyöngyössy, Hnatyszyn

Tigra-ZF- Eger - UVSE 9-12 (4-0, 2-5, 1-4, 2-3)
Gólszerzők: Czigány 3, Szilágyi D. 2, Bódi, Borsi, Kékesi, Parkes, ill. Peresztegi-Nagy 3, Szegedi 2, Hajdú K. 2, Szücs, Aubéli, Faragó, Tiba, Varró

BVSC-Zugló - Dunaújvárosi FVE 4-6 (0-1, 1-2, 1-1, 2-2)
Gólszerzők: Gémes 2, Kolarova, Farkas K., Garda 3, Sümegi 2, Dobi

Tatabánya Women Water Polo - FTC-Telekom 9-22 (3-7, 2-6, 3-5, 1-4)
Gólszerzők: Rajna 3, Orbán 2, Zink, Zantleitner H., Sóti, Felkai, ill. Gurisatti 3, Illés 3, Kuna 3, Petik 3, Dömsödi 3, Máté 2, Pőcze 2, Vosseberg 2, Millot

Valdor-Szentes - UNI-Győr GYVSE 13-5 (4-1, 3-1, 4-1, 2-2)
Samsonova 4, Dankina 3, Varga V. 2, Tóth F. 2, Hevesi, Korom, ill. Kurucz 3, Török 2