BENU Férfi Magyar Kupa: az FTC és a Vasas már a négy között

2022. november 25. 21:10

A negyeddöntő második mérkőzésén is győzött Varga Zsolt- és Slobodan Nikic csapata. A négyes döntő mezőnye szombaton lesz teljes.

A Vasas a Komjádi-uszodában 13-6-ra győzte le a Szegedet, és az erőviszonyok alapján nem forgott veszélyben idegenben a továbbjutása. Mindez aztán a meccsen is bebizonyosodott, hiszen Slobodan Nikic csapata végig kézben tartotta a csatát, a nagyszünetben 7-4-re vezetett, és utána sem engedte közelebb ellenfelét. Bátori Bence és Ivan Nagaev vezérletével 13-9-re győzött ezúttal a fővárosi alakulat.

Az FTC szerdán a 3-3-as félidő után hagyta állva a BVSC-t, és nyert 11-6-ra - és bizony egy ideig ezúttal is remekül tartotta magát Kemény Kristóf alakulata. Igen ám, de a zöld-fehérek a harmadik negyedben ezúttal is lőttek ötöt, miközben csak kettőt kaptak, avagy biztosra mentek. Stylianos Argyropoulos vágott egy négyest, de Varga Dénes sem tétlenkedett (3 gól), a vége 16-12 lett.

A negyeddöntő másik két párharcát szombaton rendezik: az OSC ötgólos előnnyel utazik Szolnokra, a Honvéd pedig kilencgólos fórból indul majd Egerben.

BENU Férfi Magyar Kupa, negyeddöntő, 2. mérkőzés

Szegedi VE - A-Híd VasasPlaket 9-13 (3-5, 1-2, 2-4, 3-2)
Gólszerzők: Baj 2, Horváth M. 2, Kardos, Bóbis, Tóth Gy., Leinweber, Pörge, ill. Bátori 3, Nagaev 3, Erdélyi 2, Simon, Zerinváry, Konarik, Brguljan, Herczeg
Továbbjutott: Vasas, kettős győzelemmel

FTC-Telekom - BVSC-Zugló 16-12 (4-2, 4-5, 5-2, 3-3)
Gólszerzők: Argyropoulos 4, Varga D. 3, Jansik Sz. 2, Vigvári Vendel 2, Merkukov 2, Német, Vadovics, Molnár E., ill. Csapó 4, Gál 3, Batizi 2, Mészáros Cs., Gyárfás, Szabó II. B.
Továbbjutott: FTC, kettős győzelemmel