Férfi Bajnokok Ligája: magabiztos FTC-győzelem

2022. január 26. 20:18

Varga Zsolt együttese otthon sem ismert kegyelmet, ezúttal 16-10-re győzte le a Dinamo Tiblisit.

A Szolnok elleni hétfői sikeres bajnoki (10-7) után szerdán ismét jelenése volt a Komjádi-uszodában a Ferencvárosnak: a Bajnokok Ligájában a georgiai Dinamo Tbilisit fogadta. A felek az előző körben is megmérkőztek, Varga Zsolt csapata 14-7-tel hozta haza a pontokat - természetesen ezúttal is esélyesebbnek számított.

Ennek ellenére a vendégek kezdtek jobban, 2-1-re megnyerték az első negyedet, ám a másodikban beindult a Fradi-henger, hét gólt is jegyzett a zöld fehér alakulat. Tekintettel arra, hogy a védekezés még nem volt stabil, a vendégek is eljutottak négyig, azaz félidőben 8-6 állt a táblán.

Fordulás után Varga Dénes vezérletével tovább hizlalta előnyét az FTC (13-9), magabiztosság aztán a negyedikben tette, amikor ráadásul a fiatalok is egyre több szerepet kaptak a partin. Közülük Gál Sándor gólig is jutott. A prímet az öt-öt gólos Varga Dénes, Luca Damonte kettős vitte, főszerepet vállalva a 16-10-es győzelemből.

Férfi Bajnokok Ligája, A-csoport, 8. játéknap

FTC-Telekom-Dinamo Tbilisi (georgiai) 16-10 (1-2, 7-4, 5-4, 3-0)
Gólszerzők: Varga D. 5, Damonte 5, Jansik Sz. 2, Gábor, Vámos, Ubovic, Gál, ill. Dadvani 2, Jelaca 2, Adeishvili 2, Tkeshelaschvili, Saric, Imnaisvili, Vasic

Jadran Split (horvát)-AN Brescia (olasz) 14-15
Novi Beograd (szerb)-Zodiac Atletic Barceloneta (spanyol) 11-9
Radnicki Kragujevac (szerb)-Olympiacos Piraeus (görög) 10-8

Az állás: 1. Brescia 20 pont, 2. Olympiacos 16 pont, 3. Ferencváros 16 pont, 4. Novi Beograd 14 pont, 5. Barceloneta 11 pont, 6. Radnicki 7 pont, 7. Jadran 6 pont, 8. Dinamo 0 pont