E.ON Férfi OB I: tévés rangadón a Vasas legyőzte a Szolnokot

2021. november 13. 20:15

Három pontot gyűjtött még az FTC, a BVSC, a Miskolc, a Szeged és az OSC, döntetlent vívott egymással a Szentes és a Kaposvár.

Televízióban közvetített rangadót vívott egymással a Vasas és a Szolnok! Drasko Brguljan gólját Konarik Ákos kiegyenlítette ugyan, ám a hazaiak az olimpiai bronzérmes Erdélyi Balázs főszereplésével, illetve remek védekezéssel, a 67%-ig jutó Braniszlav Mitrovics védéseivel elléptek 5-1-re. Ezt az előnyt pedig jól menedzselte le Slobodan Nikic együttese, így a szerb vezetőedzőnek megvan az első rangadós sikere, egyúttal megelőzte riválisát a tabellán  - ennek ezúttal olimpiai aranyérmes bajnoktársa, Zsivko Gocic aligha örült...

Rendkívül kiegyensúlyozott volt a Laky-uszoda fővárosi rangadója, amelyen itt is, ott is találtuk egy kimagasló támadóteljesítményt. A BVSC-t Nagy Márton, a Honvédot Kevi Bendegúz húzta - az ikszes meccset végül jobb hajrával a házigazda 11-10-re nyerte meg.

Az FTC Nemanja Ubovic négy góljával magabiztosan gyűrte le az UVSE-t - említsük meg, a sérülése után nemrég visszatért Pohl Zoltán duplázott a hazaiaknál.

A Miskolc Biros Barnabás vezérletével is nehezen, egyetlen góllal nyert Debrecenben - érdekesség, minkét oldalon lett volna lehetőség további gólokra, hiszen az utolsó negyed 0-0 lett...

A Szeged a 4-4-es félidő után fordulást követően „robbantott", 5-1-es harmadik etappal húzott el a Pécstől, és ért végül 10-7-tel révbe.

A Szentes és a Kaposvár a várakozásoknak megfelelően rendkívül kiegyensúlyozott összecsapáson megosztozott a pontokon, míg az OSC a 3-4-es első negyed után 6-1-es másodikkal szerzett akkora előnyt, amellyel aztán magabiztosan révbe ért az amúgy nagyot küzdő Eger ellen.

E.ON Férfi OB I, alapszakasz, 8. forduló

FTC-Telekom Waterpolo-UVSE-Hunguest Hotels 14-8 (4-2, 1-2, 7-1, 2-3)
Gólszerzők: Ubovic 4, Jansik Sz. 3, Pohl 2, Vámos 2, Vigvári Vendel 2, Fekete, ill. Bencz 2, Szécsi 2, Korényi, Lehoczky, Ekler Zs., Belényesi

A-Híd-VasasPlaket-Szolnoki Dózsa 9-5 (4-1, 2-1, 1-2, 2-1)
Gólszerzők: Erdélyi 3, Vadovics 2, Zerinváry, Mezei, Brguljan, Randelovic, ill. Konarik 3, Schölcz, Szeghalmi

BVSC-Zugló-Budapesti Honvéd 11-10 (2-3, 3-3, 3-1, 3-3)
Gólszerzők: Nagy M. 5, Mészáros Cs., Pásztor, Gyárfás, Batizi, Mészáros M., Tátrai, ill. Kevi 4, Hosnyánszky 3, Kiss B., Simon, Ekler B.

Debreceni VSE-Master Good-PannErgy-Miskolc 11-12 (6-5, 4-2, 1-5, 0-0)
Gólszerzők: Macsi P. 3, Fülöp 3, Török 2, Takács K., Korbán, Smitula, ill. Biros B. 4, Sélley-Rauscher 2, Tőzsér 2, Tanczer, Krasznai, Várkonyi, Nagy N.

Szegedi VE-PVSK-Mecsek Füszért 10-7 (2-0, 2-4, 5-1, 1-2)
Gólszerzők: Kürti 3, Kardos 2, Baj, Bóbis, Tóth Gy., Lakatos, Mekkel, ill. Kolozsi 3, Csorba 3, Csacsovszky A.

Metalcom-Szentes–Kaposvári VK 7-7 (1-2, 0-1, 4-2, 2-2)
Pellei F. 2, Mátyók, Garancsy, Lajkó, Vörös, Bozó, ill. Mijic 3, Dobos 2, Juhász-Szelei, Horváth Á.

OSC-Újbuda–Tigra-ZF-Eger 17-9 (3-4, 6-1, 3-2, 5-2)
Burián 4, Manhercz 3, Sziládi 2, Csacsovszk E. 2, Várnai, Salamon, Dala, Bera, Hárai, Aranyi, ill. Magyar 5, Baksa 2, Kovács G., Murisic