Komjádi-kupa: az Eger a negyedik elődöntős

2013. december 6. 16:05

Az UVSE nem tudta megtartani kétgólos előnyét a Komjádi-kupa visszavágóján, így Lőrincz Bálinték lesznek a Honvéd ellenfelei a folytatásban.

Amint arról már írtunk, a Vasas, a KSI és a Honvéd már bejutott a Komjádi-kupa 2013-as kiírásának elődöntőjébe, míg az UVSE a negyeddöntő első mérkőzésén csütörtökön 15-13-ra legyőzte az Egert.

A visszavágót pénteken kora délután rendezték a Bitskey-uszodában. Lőrincz Bálint és Korényi Balázs 2-2 góljával indult a meccs, Keresztúri Márton találatával még 3-2-re vezetett az UVSE. Innentől egészen a harmadik negyed negyedik percéig egy gólos előnyt dolgozott ki a hazai csapat, majd rendre egyenlítettek a fővárosiak. Aztán az említett időpontban az első meccs egyik hőse, Szatmári Kristóf talált be, 8-7-re ismét a vendégek vezettek.

10-10-zel fordultak a csapatok a negyedik nyolcpercre, amelynek elején a remeklő Zalánki Gergő, majd Kirill Rustanov és Lőrincz is betalált, 13-10-re húzott el az Eger. De még hátravolt 4 és fél perc a meccsből.

Ezután viszont négy percig nem esett gól, ebben tevékeny része volt az egri kapusnak. 20 másodperccel a vége előtt Rustanov ismét betalált (14-10), a továbbjutás pedig eldőlt, a legvégén Szatmári gólja csak szépségtapasz volt.

Egyetlen góllal továbbment az Eger, és a Honvéd ellen játszik az elődöntőben.

Eredmény – Komjádi-kupa, negyeddöntő, 2. mérkőzés:

ZF-Eger – UVSE 14-11 (3-3, 4-3, 3-4, 4-1)

Eger:
Bóta – Hornyák, Zalánki 5 (1), Lőrincz B. 4, Tóth M. 1, Rustanov 4, Bedő. Csere: Horváth Zs., Kovács Z., Halmos, Józsa. Vezetőedző: Tóth Kálmán

UVSE: Csongár – Korényi 3 (1), Kádár 4, Keresztúri 1, Dobay, Mocsári, Tóth K. Csere: Kovács K. (kapus), Görbics, Kovács B. 1, Kiss K., Horváth B., Lovas, Szatmári 2. Vezetőedző: Godova Gábor

Gól/emberelőny: 3/11, illetve 4/16
Ötméteresek: 1/1, illetve 1/1
Kipontozódott: Bedő (19.), Tóth M. (27.), Lőrincz (32.), illetve -

Továbbjutott: a ZF-Eger, 27-26-os összesítéssel.