BENU Magyar Kupa: FTC- és Vasas-előny a negyeddöntőben

2021. október 15. 20:56

Az esélyesek sikerét hozta a két pénteki kupamérkőzés.

A címvédő Ferencváros Egerben vendégeskedett a negyeddöntő első felvonásán, és a második negyed gólerős játékára támaszkodhatott. Ezt a szakaszt 6-2-re hozták Vámos Mártonék, így „belefért" az is, hogy a nagyszünet után egál maradt a részeredmény.

Az ötgólos előny így is megnyugtatónak tűnik a szombati visszavágó előtt.

Az edzőváltáson átesett Vasas (egyelőre Mátéfalvy Csaba irányítja a csapatot) a Szegedet fogadta a Komjádi-uszodában, és az előzetes esélyeknek megfelelően szintén győzni tudott. Csakhogy nem volt egyszerű a meccs a hazaiak számára, a Szeged nagyon sokáig tartotta magát, 5-5 után tudott csak ellépni az addig egyébként három büntetőt is hibázó Vasas.

A szegediek részéről az előző szezonban még a Vasasban játszó Bóbis Botond szórta meg magát (4 gólig jutott), a Vasas pedig elsősorban Drasko Brguljan góljainak, labdaszerzéseinek és védekezőmunkájának köszönhetően lendült át a meccs derekán a nehézségeken.

A visszavágót vasárnap rendezik Szegeden.

BENU Magyar Kupa, negyeddöntők, 1. mérkőzések:

Tigra-ZF Eger-FTC Telekom Waterpolo 8-13 (0-1, 2-6, 2-2, 4-4)
Baksa B. 2, Tymcyna, Magyar M., Kovács G., Szalai G., Lőrincz B., Sántavy, illetve Vámos 3, Varga Dénes 3, Merkulov 2, Ubovic, Vigvári Vendel, Jansik Sz., Damonte, Nyíri

A-HÍD VasasPlaket-Szegedi VE 11-6 (2-2, 2-1, 3-2, 4-1)
: Brguljan 3, Bedő 3, Erdélyi 2, Vadovics V., Mezei, Bátori, illetve Bóbis 4, Tóth Gy., Lakatos

Korábban játszották:

Szolnoki Dózsa-Metalcom-Szentes 22-2 (4-0, 5-2, 5-0, 8-0)
Jansik D. 3, Angyal 3, Konarik 3, Schmölcz 3, Zovic 3, Szeghalmi 2, Milakovic 2, Nagy Á., Pető, Melkhun, illetve Lajkó, Pellei K.