Fiú U17-es Eb: csoportelső a magyar válogatott

2021. szeptember 14. 13:53

A németek ellen is győzni tudott a Kiss Csaba szövetségi edző által irányított magyar csapat, így egyből a nyolc közé jutott a máltai Európa-bajnokságon.

Az oroszok és a fehéroroszok elleni győzelem után az utánpótlásban egyre markánsabb német válogatott volt a mieink ellenfele Máltán. A tét a csoportelsőség volt, és remekül indított a csapat, a kapitány, Gaszt Roland két góljával gyorsan 2-0-s vezetésre tett szert.

Nagy Ákos toldotta meg az előnyt, amely az első negyed végére meg is maradt (4-1). Egy Gaszt-gólnál alakult ki először a plusz négy (6-2), de nem lehetett feltétlenül hátradőlni. Jól működött ugyan többször is a magyar blokk, de 6-3 után kimaradt két helyzetünk is, ez pedig megbosszulta magát, becsúszott egy Dyck-lövés: 6-4-nél csak kettő volt a különbség.

A lehető legjobbkor jött hát Nagy Ákos gólja (7-4) rögtön a következő támadásnál. A nagyszünet előtt kicsit elkésett a magyar csapat az utolsó akció utolsó passzával, így a dudaszó után egy kicsivel indult csak el a labda a kapuba, nem adták meg a gólt: 7-4-gyel fordultunk.

Talán a 10. magyar gól volt a legszebb, gyönyörűen járt a labda, emelkedett középen Szépfalvi Gergely, és nem hibázott: 3-0-s sorozattal nyitottunk a fordulás után, és aztán a folytatásban is hatékony volt a védelem, gólerős a támadójáték, 5-0-ra nyertük meg a negyedet.

A végén tehát már csak a gólkülönbség volt kérdéses, a győzelem nem.

A magyar csapat a nyolc közé jutott, így szerdán szabadnapos lesz.

Fiú U17-es Európa-bajnokság, 3. játéknap:

Németország-Magyarország 5-13 (1-4, 3-3, 0-5, 1-1)
: Rehm 2, Mancini, Dyck, Jaeschke, illetve Nagy Á. 4, Gaszt 4, Szépfalvi 2, Szalai 2, Balogh B.

Az Európa-bajnokság teljes eredménysora: itt található.