E.ON Férfi OB I: Kaposvár, BVSC, Vasas, FTC, OSC - három pont

2021. szeptember 11. 20:13

A 2. fordulóból öt meccset rendeztek szombaton - az esélyesek magabiztosan győztek.

A FTC után a Debrecent is otthon fogadta a Kaposvár, amely a triplázó Berta József, David Mijics duó vezérletével, 11-9-cel szerezte meg a három pontot.

Bemutatkozott az előző sorozatban négy közé jutó BVSC is (első fordulós meccsét szerdán vívja Szentesen), s rögvest 9-1-es félidővel nyitott a Miskolc ellen. Így belefért a második etapban a háromgólos vendég „siker", így is magabiztos volt a 13-8-as győzelem.

A pécsi 9-6 után Egerben még nagyobb különbséggel nyert a Vasas - Vad Lajos együttese 10-5-ös félidő után 17-9-cel vitte haza a pontokat; kilenc vendégjátékos szerzett gólt, Szava Randjelovics négyet.

A kaposvári 16-8 után FTC ismét 16-ot lőtt idegenben, ezúttal a Pécs otthonában, míg az OSC 36 gólos meccsen nyert tízzel, Manhercz Krisztián vágott egy hatost.

E.ON Férfi OB I, alapszakasz, 2. forduló
2021. szeptember 11., szombat

Kaposvári VK-Debreceni VSE 11-9 (3-2, 3-3, 2-2, 3-2)
Gólszerzők: Berta 3, Mijics 3, Vindisch, Dobos, Juhász-Szelei, Petrovski, Kaksedter, ill. Macsi M. 3, Török 2, Fülöp 2, Macsi P., Somlai

BVSC-Zugló-PannErgy-Miskolc 13-8 (4-0, 5-1, 2-3, 2-4)
Gólszerzők: Gyárfás 3, Nagy M. 2, Tátrai 2, Kovács P., Csapó, Pásztor, Szabó II B., Batizi, Mészáros M., ill. Vismeg Zs. 2, Sélley-Rauscher, Vismeg B., Böröczky, Sisán, Krasznai, Várkonyi

Tigra-ZF-Eger- A-Híd-VasasPlaket 9-17 (1-3, 4-7, 2-5, 2-2)
Gólszerzők: Sántavy 3, Lőrincz B. 2, Baksa 2, Magyar, Murisics, ill. Randjelovics 4, Brguljan 3, Bátori 2, Bedő 2, Vadovics 2, Sedlmayer, Erdélyi, Szatmári, Mezei

PVSK-Mecsek Füszért-FTC-Telekom 5-16 (0-4, 1-5, 2-5, 2-2)
Gólszerzők: Keresztúri 2, Gál 2, Kolozsi, ill. Nyíri 4, Merkulov 4, Damonte 3, Ubovics 2, Jansik Sz., Varga D., Gábor

OSC-Újbuda-Metalcom-Szentes 23-13 (7-3, 6-4, 4-4, 6-2)
Gólszerzők: Manhercz K. 6, Vigvári Vince 4, Burián 4, Salamon 4, Tóth M. 2, Csacsovszky E. 2, Sziládi, ill. Hegedűs B. 3, Pellei K. 2, Lajkó 2, Bozó 2, Garancsy 2, Kókai, Kátai-Benedek