Leány U15-ös Európa-bajnokság, Szentes: jól kezdtek a lányok

2021. június 27. 18:58

A Sike József irányította magyar válogatott a Görögország elleni 10-6-es győzelemmel rajtolt. Legközelebb kedden 18 órától játszik, méghozzá Horvátország ellen.

Görögország ellen ugrott fejest az ismeretlenbe a leány U15-ös válogatott, és hamar kiderült, nincs aggodalomra ok. A jó felkészülés, a tehetség megtette hatását, hiszen úgy kezdte el az Európa-bajnokságot a Sike József irányította társaság, ahogy a nagykönyvben meg van írva.

Az 5-1-es első negyedre rátette egy 2-1-eset, ami kiválóan mutatta az első félidőben bemutatott remek védekezést. És ugyan a görögök a harmadik etapban megközelítették két gólra a mieinket (8-6), Varró Eszter találata megnyugtatta a csapatot. A záró negyedre ismét határozottan pólóztak a lányok, és így 10-6-os győzelemmel kezdték meg a hazai kontinensviadalt.

Hétfőn csak a másik, az A-csoprtban lesz két mérkőzés, a magyar válogatott kedden 18 órától Horvátország ellen ugrik medencébe.

A zárt kapus Európa-bajnokság ellenére senki sem marad le a mérkőzésekről, mivel a LEN hivatalos oldalán minden találkozó élőben közvetít. A Szentesi Sport- és Üdülőközpontban pedig egy szurkolói zónát alakítanak ki, ahol egy nagy kivetítőn lehet majd kö­vetni az eseményeket. Kerekes Valéria, az Üdülőközpont ügyvezetője elmondta, hogy a szurkolói zónába két- vagy háromórás úszójegy váltásával lesz lehetőség belépni, 14 óra után pedig a napi belépőjegyekre is alkalmaznak kedvezményt.

Leány 15-ös Európa-bajnokság, Szentes, 2021.június 27-július 4.